Dojazd i parkowanie

samochód i autokary:

– droga krajowa 78 od strony Świerklańca do Tarnowskich Gór
– droga krajowa (obwodnica) nr 11 i 78 od strony Tarnowskich Gór do Świerklańca

Uwaga! Pod pałac  wjeżdża się z ul. Głównej bramą główną przy dawnej kordegardzie (pierwsza brama od strony Tarnowskich Gór) lub bramą od strony Świerklańca. Przy bramie głównej (skręt w prawo)  znajduje się duży parking na kilkadziesiąt samochodów i autokary.

Autokary wycieczkowe mogą wjechać na teren pałacu dwiema bramami: główną (od strony Tarnowskich Gór, na zdjęciu) i boczną (od strony Świerklańca) – ta brama nie posiada ogranicznika wysokości. Możliwe jest podjechanie pod wejście główne pałacu.

 

autobus komunikacji publicznej:

linia nr 5 Katowice – Tarnowskie Góry – rozkład jazdy 
linia nr 192 Chorzów Stary / Bytom Pogoda – Tarnowskie Góry DA (z wyjątkiem sobót i niedziel) – rozkład jazdy

 

pociąg następujących relacji

WAŻNE: Centrum Kultury Śląskiej jest uczestnikiem programu POCIĄG DO KULTURY, realizowanego przez Koleje Śląskie.

Jest to zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, dzięki któremu każda zainteresowana osoba może otrzymać bezpłatny BILET POWROTNY z wydarzenia kulturalnego. Wystarczy posiadać bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z jednostek wymienionych poniżej w wersji elektronicznej lub papierowej oraz bilet na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane. Na ich podstawie w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam”. Co ważne! – Bezpłatne przejazdy pociągami ograniczone są relacjami niewybiegającymi poza obszar Województwa Śląskiego, tj. m.in. do Zakopanego.

Oferta obowiązuje od 15.07.2020 r. do 31.12.2020 r. lub do wyczerpania puli środków.