Göran Larsen – koncert

Data: koncert przeniesiony na 2021 r. 

Bilet: 40 zł

Wykonawcy: Göran Larsen – saksofony, Wojciech Sanocki – fortepian, Jarosław Michaluk – kontrabas, Radosław Żyła – perkusja

W programie utwory m.in. Krzysztofa Komedy, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Muniaka oraz utwory autorskie Görana Larsena.

zobacz: Zaduszki jazzowe w Lublinie

GÖRAN LARSEN JAZZ QUARTET – 4 listopada 2019 – fot Marek Dybek

 

GöRAN LARSEN

Pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jaki i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013 r., grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.  Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta p.t. „Alone Together”, nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim. Lata 1994-2008 Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr: OPERA Big Band i GREAT HELISINKI SWING Big Band. W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet „CITY-JAZZ” Orchestra i kwintet „TALKING TENORS”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą RAIVO TAFENAU.

W latach 70-tych i 80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję, wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał również na International Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002 r. Brał także udział w projekcie „Scandinavian Weeks” w latach 2001 do 2003 i w ramach tego programu występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manili. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

GÖRAN LARSEN JAZZ QUARTET – 4 listopada 2019 – fot Marek Dybek

 

JAREK MICHALUK

Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Jazz Juniors” w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II Nagrodę. Współpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem. Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską Orkiestrą Kameralną, a także muzykami z zagranicy jak: Mark Soskin, Walter Smith III, Frank Parker,  Ulf Johansson Werre, Heinz von Moisy.

Występował na wielu festiwalach i salach koncertowych m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, na Festiwalu Jazzowym we Lwowie, Jazz  Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Rzeszów Jazz Festival, Jazz bez… Festiwal w Przemyślu, Harmonica Bridge Bydgoszcz – Toruń, Jazz na Buduku, Festival  I love Polish Jazz – Tomaszów Maz. Ma na swym koncie nagranych 6 płyt, w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz. Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival, od ponad 20 lat prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego. W 2017 r. został odznaczony Brązowym Medalem” Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

GÖRAN LARSEN JAZZ QUARTET – 4 listopada 2019 – fot Marek Dybek

 

WOJCIECH SANOCKI

Pianista, kompozytor (muzyka teatralna i filmowa), aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ma w dorobku współpracę z Wojciechem Młynarskim, Jackiem Wójcickim, Agnieszką Fatygą i Marianem Opanią. Laureat I Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków jazzowych w 1994 r. JAZZ JUNIORS. Występował na koncertach z Arkiem Skolikiem i Wojciechem Pulcynem, a także z Ewą Urygą.

 

GÖRAN LARSEN JAZZ QUARTET – 4 listopada 2019 – fot Marek Dybek

 

RADEK  ŻYŁA

Ukończył Akademię Muzyczną w Białymstoku. Występował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Ewą Urygą,  Jorgosem Skoliasem, Maciejem Strzelczykiem, Karolem Szymanowskim, Danutą Błażejczyk.

GÖRAN LARSEN JAZZ QUARTET – 4 listopada 2019 – fot Marek Dybek

 

• 11 sierpnia 2020

Comments are closed.