Indu-BAL

Data: 9.06.2019 r.

Godz. 12.00 – 17.00

Typ imprezy: familijna

Rodzaj imprezy: INDUSTRIADA „Niedziela u przemysłowca”

HRABINA LAURA ZAPRASZA NA SALONY

Program

od 12.00   Udział w grach i zabawach przygotowanych przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”

12.00 – 17.00 Budowa mapy industrialnej woj. śląskiego z klocków LEGO (dzieci)

13.00 – 14.00 / 14.00 – 15.00 Oprowadzanie po pałacu przez hrabinę Laurę i hrabiego Hugona I (grupa do 50 osób)

15.00 – 15.30 Koncert muzyki gitarowej „Gitara od baroku do współczesności” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach pod kierunkiem pedagoga

15.30 – 16.00 Indywidualne zwiedzanie pałacu

16.00 – 17.00 Koncert muzyczny w ramach projektu „Dla Przyjaciół F.” (muzyka autorstwa Franciszka Baneta na dwie pary skrzypiec, dwie wiolonczele, harfę, wokal oraz gitarę elektryczną)

Nauka tańca historycznego.

STOWARZYSZENIE REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ I KOSTIUMINGU KRYNOLINA

Członkiniami Stowarzyszenia są miłośnicy dawnego ubioru, które stawiają sobie za cel upowszechnianie wiedzy o ubiorze historycznym poprzez rekonstrukcję strojów, pokazy oraz różnego rodzaju imprezy towarzyszące, np. autentyczne gry i zabawy z XIX w. Program „Krynoliny” obejmuje także angażowanie się w inne wydarzenia związane z historią i historią ubioru, promowanie i popularyzacja dawnej kultury, rękodzieła artystycznego oraz sztuki użytkowej, a także upowszechnianie wiedzy o historii Polski przez pryzmat historii ubioru w Polsce.

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Gilowicach.

DLA PRZYJACIÓŁ F.

Projekt nosi nazwę „Dla Przyjaciół F.”, czyli w domyśle „Dla Przyjaciół Franek”. Na program złożą się kompozycje Franciszka B., o których Autor mówi, że „Są to dźwięki od serca, podane ładnie i elegancko. W tym projekcie wyciągam z szuflady utwory, a do wspólnego wykonania zapraszam Muzyków, których gdzieś na swojej życiowej drodze udało mi się spotkać”. Zespół tworzą osoby grające muzykę klasyczną. Na zdjęciu od lewej: Maja Konarska – śpiew, Angelika Kaschuba – saksofon, Iga Suchara – skrzypce, Joanna Maciejkowicz – harfa, Marta Kaźmierczak – wiolonczela, Aleksandra Socewicz – skrzypce

• 14 maja 2019

Comments are closed.