Krzysztof Miller „Moja Irlandia”

wystawa: 24 marca – 15 kwietnia 2018 r.

wernisaż: 24 marca godz. 16.00

w programie:

  • koncert muzyki irlandzkiej – zespół Nivel
  • taniec irlandzki  – zespół Salake 

Współorganizator:  Fundacja Kultury Irlandzkiej

Patronat Honorowy: Ambasada Irlandii

Impreza wpisana w program Festiwalu św. Patryka

Wstęp wolny

 

MOJA IRLANDIA

Moja mama, moje dziecko, moja ojczyzna – tak mówi się o kimś, o czymś do kogo ma się pozytywny, wręcz „ciepły”, uczuciowy stosunek.

Moja Irlandia” to cykl zdjęć z mojego pierwszego pobytu w tym kraju. To fascynacja przypadkowo spotkanymi ludźmi. Zawsze serdecznymi i życzliwymi. To również zauroczenie pięknym, wręcz mistycznym krajobrazem, który niewątpliwie wywiera swe piętno na ludziach. Ta wzajemna asocjacja była inspiracją do powstania tych zdjęć w czerwcu 2006 r. w Dublinie oraz Galway. 

Krzysztof Miller

O Autorze:

Absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi (1980 r). Autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych. Współpraca z ARTE, ZDF, Bayerischer Rundfunk, Canal+, Discovery oraz Telewizją Polską. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

NIVEL 

Założony w 2010 roku kwartet instrumentalny, specjalizujący się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycje oparte o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. NIVEL wystąpił w Centrum Kultury Śląskiej na wernisażu wystawy obrazów Dariusza Milińskiego „Wieloczłowiek”. Więcej o zespole w sekcji „Koncerty” – Nivel.

 

 

Zespół Form Tanecznych SALAKE

Dziecięco-młodzieżowa formacja taneczna istniejąca od 1990 roku w Gliwicach. Obecnie działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. SALAKE umiejętnie łączy taniec irlandzki z innymi gatunkami tworząc dziecięce pokazy oraz spektakle taneczne. Zespół może on pochwalić się wieloma sukcesami na krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach tańca.

 

 

 

• 2 marca 2018

Comments are closed.