Nivel

Data: 24 marca 2018 r. godz. 17.00

Program: muzyka irlandzka

Impreza: wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Millera „Moja Irlandia”

Wstęp: wolny

N I V E L

Założony w 2010 roku kwartet instrumentalny, specjalizujący się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycje oparte o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Muzycy czerpią w dużym stopniu z dorobku wielkich kompozytorów światowej sławy takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Vincente Amino oraz Otto Eckleman. Każdy z nich, na co dzień „robi swoje”, czyli gra własny, ulubiony repertuar, a trzeba wiedzieć, że mają w sercu inny rodzaj muzyki. Każdy muzyk zespołu NIVEL wkłada we wspólne granie inny styl, inny temperament, a mieszanka tego wszystkiego jest naprawdę imponująca. Jak muzycy sami przyznają, coś jest w muzyce świata, że fascynuje, inspiruje i bardzo wciąga, zarówno jej odtwórców, jak i słuchaczy. Zespół nieustannie pracuje nad własnym autorskim repertuarem, który będzie podsumowaniem wielogodzinnych prób i ukaże się wkrótce na pierwszej płycie zespołu.

W lipcu 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Wielki Świat”. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych „nivelowych” aranżacjach. Płytę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia.

Skład:

  • Jacek Dzwonowski – skrzypce
  • Stanisław Sroka – gitara
  • Tomasz Grzyb – akordeon
  • Mateusz Gremlowski – kontrabas/gitara basowa

strona zespołu:

www.nivelmusic.pl

www.facebook.com/zespolnivel

21 kwietnia 2017 r. zespół NIVEL w okrojonym składzie (bez Stanisława Sroki) wystąpił w Centrum Kultury Śląskiej na wernisażu wystawy Dariusza Milińskiego „Wieloczłowiek”, dając znakomity koncert.

Zdjęcia: Magdalena Zaton

• 2 marca 2018

Comments are closed.