Tłusty czwartek z bluesem

Data: 28 lutego 2019 r.

Godz. 18.00

Wykonawca: Śląska Grupa Bluesowa i goście

Bilet: 40 zł (w cenie pączek i kawa), do nabycia:

  • kasa Centrum
  • wpłata na konto: mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 „blues”

Bilety są numerowane. Numer biletu, będący numerem miejsca, zależy od kolejności zakupu, bez względu na rodzaj wpłaty (gotówka czy przelew). Bilety opłacone przelewem można odbierać w dowolnym dniu (za wyjątkiem poniedziałków) lub tuż przed koncertem. Osoby zainteresowane uczestnictwem w imprezie proszone są o nie zwlekanie z decyzją, ponieważ pula biletów powoli wyczerpuje się!

Muzycy zespołu to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Przez wiele lat muzycy towarzyszyli Jankowi Skrzekowi w koncertach i nagraniach. Po śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym muzyku. Z zespołem wystąpią gościnie: Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch i Michał Kielak. To muzycy którzy uczestniczyli w nagraniu ostatniej płyty Janka Skrzeka i Śląskiej Grupy Bluesowej pod tytułem „Kolory Bluesa”.

Koncert w Centrum Kultury Śląskiej zostanie poświęcony pamięci zmarłego w 2015 r. Jana Skrzeka – Śląska Grupa Bluesowa wykona program przygotowany specjalnie na tę okazję.

Wystąpią:
* Leszek Winder (gitara) Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) Współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) Gitarzysta , multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
* Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
* Michał Kielak – wirtuoz harmonijki. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych

• 17 grudnia 2018

Comments are closed.