Kalendarz

10 lat CKŚ – promocja kalendarza

Nie mogło być inaczej. W związku ze zbliżającą się 10. rocznicą rozpoczęcia działalności przez Centrum Kultury Śląskiej (1 stycznia 2013 r.) 10. edycja naszego kalendarza musiała okazać się strzałem w 10-tkę. I to w dwojakim tego określenia znaczeniu – jako niezwykle udany projekt artystyczny oraz nawiązanie do 10-letnich dokonań naszej Instytucji.

Autorem projektu „10 lat Centrum Kultury Śląskiej” jest Krzysztof Miller – to już kolejne 10-lecie, ponieważ fotografik jest z kalendarzem od jego 1. edycji. Na to wyjątkowe wydawnictwo składają się z jednej strony piękne i interesujące zdjęcia pałacu, detali jego wnętrz oraz fotografie okalającego go parku, a z drugiej – prezentacja wybranych obrazów i fotografii z wystaw mijającej dekady. Znajdą w nim Państwo także słowo od dyrektora Stanisława Zająca.

Wydanie kalendarza stało się możliwe dzięki finansowemu wsparciu następujących firm: Drukarnia SERIX Waldemar Kitala z Myszkowa, O&S ComputerSoft z Radzionkowa, Thermex Serwis Sp. z oo z Zabrza, Restauracja The Piano z Bytomia oraz Firma budowlana PROGRESSIO z Bytomia, którym gorąco za to dziękujemy. Podziękowanie składamy także drukarni Digitalalbum.pl z Mielca – za wysoką jakość naszego wydawnictwa, jak i za wielką życzliwość i wspaniałą współpracę.

Uroczysta promocja kalendarza odbyła się 19 listopada 2022 r. Muzycznie wydarzenie uatrakcyjniło “Trio 3xf flet, fagot, fortepian” w składzie: Aldona Ślusarz (flet), Anna Czaicka-Jaklewicz (fortepian), Marcin Szreter (fagot). Wsród gości znaleźli się wicestarosta Sebastian Nowak oraz pani Aneta Minkowska, prezes Zarządu spółki Thermex Serwis. Poczęstunek przygotowały panie z Koła Rękodzieła z Orzecha.

Kalendarz znajduje się w sprzedaży w cenie 40 zł.

Fot. Michał Lerka