Wystawa czasowa 2022

Artur Strąk „Anioły jazzu – Za sceną”

O WYSTAWIE

Artur Strąk jest fotografem festiwalowym, który Jazz fotografuje od 2008 r. za sprawą Bielskiej Zadymki Jazzowej, O swoich fotografiach mówi następująco: “Moje zdjęcia to nie tylko muzycy, ale też atmosfera wokół festiwalu, a więc kulisy, festiwalowa publiczność i wszystko to, co może wydawać się ciekawe, a jednocześnie jest niedostępne dla widza. Najlepszym podsumowaniem tego co chcę pokazać na zdjęciach w projekcie „Za Sceną” są słowa filmowca Roberta Bressona: „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” Przez dziesięć lat nazbierało się sporo zdjęć. Cześć z nich można znaleźć w wydawnictwie “20 lat Bielskiej Zadymki Jazzowej” oraz na wystawach towarzyszących. Dobrych zdjęć, które nie zmieściły się w formule albumu jest sporo więcej, i właśnie część z nich chciałbym zaprezentować Państwu. Tytuł wystawy odnosi się do wystawy “Za sceną” oraz do tego, że wielu fotografowanych artystów było gośćmi Bielskiej Zadymki Jazzowej, na której główną nagrodę stanowią statuetki Anioła Jazzowego.

Wernisaż

O AUTORZE

Artur Strąk, ur. 1977 we Wrocławiu, mieszka u podnóży Beskidu nieopodal Bielska-Białej, oprócz fotografii jazzowej rejestruje swoim aparatem, wydarzenia kulturalne, ukochane szczególnie te związane z tańcem z czego narodził się inny fotograficzny projekt „Taniec stan umysłu”.

Artur Strąk o sobie


Fotografia wypełnia moje całe życie, często decyduje o tym, co robię, a czego nie. Towarzyszy mi od dziecka. Wszyscy z mojego rocznika przechodzili podobną drogę. U mnie w domu był akurat Zenit, na którym uczyłem się fotografii. Dziś sam z kolegą prowadzę warsztaty i uczę innych fotografowania.

Inne projekty fotograficzne:
Taniec. Stan umysłu to projekt fotograficzny, na który składają się zdjęcia różne aspekty tańca, począwszy od stawiania pierwszych kroków, przez warsztaty, a skończywszy na występach na naprawdę dużych scenach. Pomiędzy tym jest dużo miejsca na wszystko, czym tak naprawdę taniec jest, a czego nie widać: ciężka praca, odpoczynek, emocje, śmiech i łzy, to, czym żyją i o czym myślą ludzie, których fotografuję. Projekt doczekał się pierwszej odsłony w postaci wystawy podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańców Dworskich w Krakowie w 2017 roku. Nadal się rozwija i mam nadzieję, że uda mi się zaprezentować kolejne jego efekty.

Więcej informacji na Stronie Autora