Wernisaż

BYT młodych fotografów

W czwartkowe popołudnie, 26 września 2013 r., w Centrum Kultury Śląskiej odbył się wernisaż prac fotograficznych uczniów III klasy Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Wystawa pod intrygującą nazwą BYT będzie prezentowana w CKŚ do 21 października.

W jej otwarciu uczestniczyli uczniowie „plastyka”, dyrektor Paweł Zaręba oraz opiekująca się młodymi fotografami prof. Aleksandra Kamińska, a także licznie przybyłe rodziny autorów zdjęć. W pałacowych salach rozbrzmiewał jednakże nie tylko język polski, ale i włoski i hiszpański, gdyż do udziału w wernisażu zaproszono również gości Liceum Plastycznego z Włoch i Hiszpanii. W części powitalnej uczniowie oraz dyrektor Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych serdecznie podziękowali dyrektorowi Stanisławowi Zającowi za udzielenie gościny w pięknych wnętrzach Centrum Kultury Śląskiej, zdradzili sekret tajemniczego tytułu oraz zadeklarowali chęć urządzenia w CKŚ także wystawy prac dyplomowych wychowanków ZSAP. Potem zebrani mogli przystąpić do oglądania fotografii oraz uraczyć się poczęstunkiem przygotowanym przez uczennice szkoły i podanym na pięknie zaaranżowanym stole.
Gwar w pałacowych wnętrzach rozlegał się długo, gdyż wielu gości, w tym grupa z Włoch, chętnie skorzystało z okazji zobaczenia innych wystaw.
Fot. Marek z Liceum Plastycznego oraz Renata Głuszek