Aktualności

Centrum po 12 marca 2020 r.

30 marca 2020

W związku z epidemią koronawirusa i zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 11 marca 2020 r. w dniu 12 marca Centrum zawiesiło organizację imprez, a budynek został zamknięty dla zwiedzających. Zaplanowane na marzec i początek kwietnia wernisaże: „Pół wieku wzruszeń poezją barw i form Kozaka” Adama Jacka Kozaka oraz „60 NA 100 Sąsiadki” musieliśmy przełożyć na inny termin. Jednak mimo nadzwyczajnych warunków działania oraz ograniczenia do minimum liczby pracowników przebywających jednocześnie w pałacu (pozostali pracują w domu), kontynuowana jest praca nad wydarzeniami zaplanowanymi na termin późniejszy. A oto, na czym przede wszystkim skupia się nasza uwaga.

Trwa przygotowywanie wystawy „Spotkanie po latach”, której wernisaż był przewidziany na koniec czerwca, ale najprawdopodobniej zostanie jeszcze przesunięty. Chociaż brak jest możliwości kontaktu z kolejnymi osobami, które zadeklarowały swoją współpracę (rozmowy, dostarczanie zdjęć), ilość materiału jest już na tyle znacząca, że pozwala to na jego opracowywanie. Dobiega końca spisywanie z plików audio wywiadów potomków i znajomych dawnych pracowników hrabiów Henckel von Donnersmarck.  Zebrane informacje trzeba będzie teraz przetworzyć na potrzeby plansz i katalogu, wykonać skany zdjęć, a jeśli zachodzi potrzeba – dokonać ich cyfrowej korekty, zaplanować poszczególne sekcje, opracować stronę wizualną tablic itp. Jest zatem co robić.

 

Trwają także wstępne przymiarki do wystawy Jacka Rykały w ramach cyklu „Wiosenne ASPiracje”, zaplanowanej na kwiecień, ale trudno w chwili obecnej przewidzieć, kiedy znowu pojawi się zielone światło dla instytucji kultury i czy ten termin zostanie dotrzymany.

Kontynuowane są działania organizacyjne związane z jesiennym rajdem rowerowym. Trasa została już wstępnie wyznaczona i odbyły się rozmowy ze współorganizatorami. O szczegółach poinformujemy Państwa w stosownym czasie.