Wystawa czasowa 2017

Dariusz Miliński – Wieloczłowiek

W piątek o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy obrazów Dariusza Milińskiego pt. „Wieloczłowiek”, która będzie prezentowana do 20 maja 2017 r. Wernisaż uświetni występ zespołu Nivel. Wstęp wolny.

Dariusz Miliński to malarz, scenograf i twórca plakatów (m.in. do filmów „Edi” i „Mój Nikifor”), pisze także wiersze i scenariusze przedstawień swojego teatru.. Maluje głównie portrety ludzi, utrzymane w stylistyce quasi-realistycznej, po części bajkowe, osadzone w wiejskim krajobrazie, dzięki czemu jego twórczość bywa porównywana do prac Hieronima Boscha, Petera Breugla, Tadeusza Makowskiego czy Jerzego Dudy-Gracza. Swoje obrazy Miliński prezentuje w galerii w Pławnej na Dolnym śląsku.

Zespół Nivel to założony w 2010 roku kwartet instrumentalny (a od połowy 2016 także wokalno-instrumentalny), specjalizujący się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz w kompozycjach opartych na folklorze celtyckim, bałkańskim, francuskim, argentyńskim, amerykańskim w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Muzycy czerpią w dużym stopniu z dorobku wielkich kompozytorów światowej sławy takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Vincente Amino czy Otto Eckleman. Każdy muzyk zespołu Nivel wkłada we wspólne granie inny styl, inny temperament, a mieszanka tego wszystkiego bywa imponująca. Jak muzycy sami przyznają, coś jest w muzyce świata, że fascynuje, inspiruje i bardzo wciąga, zarówno jej odtwórców, jak i słuchaczy. Zespół nieustannie pracuje nad własnym autorskim repertuarem, który będzie podsumowaniem wielogodzinnych prób i ukaże się wkrótce na pierwszej płycie Nivela.