Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2013

We wtorek, 15 października 2013 r., w siedzibie Centrum Kultury Śląskiej zaroiło się od nauczycieli, bo tu właśnie, w Pałacu w Nakle Śląskim, odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe.
Wybór akurat tego miejsca bardzo ucieszył dyrektora Centrum Stanisława Zająca, który przecież przez wiele lat uczył i zawód ten wciąż jest mu bardzo bliski. A jako dyrektor CKŚ bardzo chętnie współpracuje ze szkołami, czego przykładem zgoda na urządzenie w pałacu wystawy fotograficznej uczniów Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych z Tarnowskich Gór. Ponadto Stanisław Zając bardzo chętnie spotyka się z młodzieżą odwiedzającą CKŚ i zachęca nauczycieli do przyprowadzania tu swoich wychowanków. W swoich wypowiedziach (powitalnej i kończącej część oficjalną) życzył kolegom po fachu, aby zawsze mieli tyle pieniędzy, by starczyło ich na godne życie i wsparł na duchu tych, którzy znajdują się dzisiaj w szczególnie trudnej sytuacji.
Wiele życzeń oraz ciepłych słów zostało wypowiedzianych pod adresem nauczycieli także przez uczestniczących w uroczystości przedstawicieli władz powiatu i oświaty, wśród których znaleźli się starosta tarnogórski Lucyna Ekkert, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Fiała, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Joachim Ganszyniec, członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski. W uroczystości wziął również udział poseł na Sejm Tomasz Głogowski.
Szczególnie zasłużeni nauczyciele otrzymali nagrody, w tym medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody starosty tarnogórskiego, a studenci – stypendia. Urocze przerywniki części oficjalnej stanowiły występy muzyczne dzieci i młodzieży. Swoje umiejętności zaprezentowali: zespół puzonistów z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Paderewskiego w Tarnowskich Górach, dziewczęcy zespół wokalny „Szansa”, skrzypaczka Natalia Rola oraz ksylofonista Łukasz Nowak.