Edukacja | Plener

Dzień szkoły

Dzień Edukacji Narodowej jeszcze przed nami, ale w Centrum Kultury Śląskiej czwartek 3 października 2013 r. był prawdziwym „dniem edukacji pałacowej”. W pałacu Donnersmarcków pojawili się tego dnia uczniowie aż trzech szkół średnich: Liceum Plastycznego ZSA-P w Tarnowskich Górach, Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich z Radzionkowa.
Z Liceum Plastycznego byli to uczniowie I klasy, którzy odbyli w Nakle Śląskim swoje pierwsze zajęcia plenerowe. Część z nich rysowała wnętrza pałacu, część, nie bacząc na chłód, usadowiła się w parku, by narysować budynek od zewnątrz. (Na zmarzniętych artystów czekała herbata).
Pozostałe dwie klasy zwiedzały tymczasem wystawy. Ich przewodnikiem, snującym barwne opowieści na temat poszczególnych ekspozycji oraz historii siedziby CKŚ, był dyrektor Stanisław Zając, który jak zwykle potrafił nawiązać dobry kontakt z młodzieżą. Jak o tym świadczą uśmiechnięte twarze, chyba jej się ta wycieczka podobała. Nauczycielom też, ponieważ ci, którzy już u nas byli, albo (jak Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim) wracają, albo zapowiadają powrót z innymi klasami.