Wystawa czasowa 2024

Ewa Ożdżyńska „Szeptem o Niej…”

WYSTAWA FOTOGRAFII AKTU
8 marca- 21 kwietnia 2024

O WYSTAWIE

Szeptem o Niej…” to projekt, wystawa , która wcale nie jest o Niej, jest o nas, o każdej z nas. Fotograficzny zapis zmysłowej kobiecości, delikatności i odważnej refleksji, całkiem bezbronnej , naiwnej i szczerej , ma w zamyśle przywrócić rumieniec nieśmiałości, akceptację swojej skrywanej wrażliwości i uświadomienie sobie potrzeby mówienia o sobie , nie szeptem . W moim zamyśle jest aby ta fotograficzna opowieść , poprzez miejsca, gesty, obraz sylwetki, refleksję spojrzenia, nieobecność oraz śmiałość i radosny uśmiech , spowodowała , że kobiety, uczestniczki towarzyszące mi w tej fotograficznej przygodzie, zobaczyły siebie. Właśnie kobietom dedykuję emocje i ten projekt.

O AUTORCE

Krótkowłosa blondynka w okularach. Ubrana w bluzę na zamek.

Ewa Ożdżyńska – absolwentka Politechniki Wrocławskiej / Wydział Budownictwa/ oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu / Zarządzanie oraz Psychologia Biznesu/. Od zawsze tarnogórzanka. Proces twórczy obecny w aspekcie zawodowym, wyzwolił z czasem olbrzymią potrzebę powrotu do własnej wrażliwości, podróże rozbudzające ciekawość miejsc i spotykanych ludzi przełożyły się na wewnętrzną potrzebę rejestracji, niejako zapisu przemyśleń i własnych emocji. Nośnikiem wyrazu stała się fotografia, od krajobrazu, zdjęć reportażowych po portret i fotografię aktu.

Ewa Ożdżyńska jest członkinią Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w Łodzi oraz Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego w Tychach. Od kilku lat uczestniczy w projekcie fotograficznym VENUS FOTO realizowanym przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki „U Nas” w Ząbkowicach Śląskich.

Jest uczestnikiem wystaw artystycznych VENUS FOTO prezentowanych w galeriach artystycznych w Świdnicy, Łodzi, Koszalinie, Katowicach, Plumlov / Czechy/. Projekty fotograficzne znalazły również uznanie oraz wyróżnienia w wielu międzynarodowych konkursach fotograficznych jak : MonoVisions Photography Awards 2022 oraz 2023, Neutral Density Photography Awards 2022 , Budapest International Foto Awards 2022, Tokyo International Foto Awards 2022, Monochrome Photography Awards 2022, Prix de la Photographie Paris (PX3) 2023 i inne.