Aktualności

Ferie z Cekuś 2024

2 lutego 2024

Podczas „Ferii z Cekuś”, które odbyły się w dniach 29.01-02.02.2024 r. z pewnością nie brakowało atrakcji i emocji. Przez pięć dni grupa uczestników, wraz z opiekunami, wyjeżdżała spod Pałacu w Nakle Śląskim na pełną przygód, całodniową wycieczkę.

Dzień 1

Wyjazd do EtnoJury w Żarkach i udział w warsztatach, podczas których uczestnicy wykonywali serduszka z łyka oraz zwierzątka z siana. Wizyta w Manufakturze Hokus-Pokus, gdzie dzieci nie tylko obserwowały proces wytwarzania cukierków i lizaków, ale mogły własnoręcznie wykonać przepyszne słodkości.

Dzień 2

Zwiedzanie Muzeum Chleba w Radzionkowie, gdzie uczestnicy dowiedzieli się, z jakich składników piecze się chleb, w jakich proporcjach, jakie narzędzia są do tego potrzebne… Sami upletli piękne warkoczo-chlebki. Następnie pojechali do Laser House w Bytomiu, gdzie walczyli z laserami w kompletnych ciemnościach.

Dzień 3

Dzień na sportowo! Wyjazd do Ninja Parku oraz do Wodnego Parku w Tychach.

Dzień 4

Dzień z Bajką Pana Kleksa, czyli seans w kinie Helios, podczas którego uczestnicy zobaczyli najnowszą wersję Akademii Pana Kleksa, a następnie zwiedzili muzeum „Kleks. Magia kina”. Było magicznie, kolorowo, zaskakująco i baaardzo multimedialnie.

Dzień 5

Jak ferie to góry, jak góry to śnieg, jak śnieg to kulig. Ostatni dzień „Ferii z Cekuś” uczestnicy spędzili w Wiśle, gdzie z poziomu sań oglądali piękny, zaśnieżony górski krajobraz. Na koniec wspólne pieczenie kiełbasek i zwiedzanie skoczni Adama Małysza.

Dziękujemy pięknie uczestnikom za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na „Wakacje z Cekuś” w pierwszym i drugim tygodniu wakacji (ostatni tydzień czerwca, pierwszy tydzień lipca).