Wystawa czasowa 2018

Halucynacje

Autorzy: Jakub Byrczek, Antoni Kreis, Arkadiusz Ławrywianiec, Beata Mendrek, Bogusław Michnik, Halina Morcinek, Jowita Mormul, Kamil Myszkowski, Joanna Nowicka, Krzysztof Paliński, Patrycja Pawęzowska, Krzysztof Szlapa, Janusz Wojcieszak

Wystawa zbiorowa członków Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego

HALUCYNACJE – czyli nie wierzę, że to się dzieje naprawdę.

Udział w wystawie wzięło 13 fotografików reprezentujących różne dziedziny fotografii: realistyczną, portret, pejzaż, fotografię kreatywną. Znalezienie tematu, w którym mogliby wspólnie wypowiedzieć się, nie było łatwe. Takim mianownikiem okazały się właśnie halucynacje.

Halucynacje to obrazy, które widzimy, ale którym często nie dowierzamy. Patrzymy, przyglądamy się. Czasem próbujemy zaglądnąć do środka, żeby zrozumieć. Czasem zostawiamy, bo potrzeba czasu, żeby zrozumieć. Czasem ze złością nie zgadzamy się na to, co nas otacza, a czasem całkowicie i z nadzieją podążamy w ich kierunku. Z uśmiechem i radością. Każdy z nas ulega społecznym lub osobistym halucynacjom. Współczesne halucynacje to sytuacje czasem piękne, czasem straszne. Czasem śmieszne, czasem śmiertelnie poważne. Czasem rzeczywiste, czasem z pogranicza wyobraźni.

Beata Mendrek, kurator

Halina Morcinek
Jowita Mormul