Edukacja

II kurs fotografii dobiegł końca

Zdjęcia uliczne (street photo), zdjęcia nocne, martwa natura, portret, operowanie światłem i… Photoshopem to tematy zajęć II kursu fotograficznego zorganizowanego przez Śląską Szkołę Fotografii, prowadzoną przez Krzysztofa Millera i Marka Wesołowskiego. W niedzielę 13 kwietnia 2014 r. odbyło się ostatnie spotkanie, podczas którego uczestnicy kursu otrzymali specjalne certyfikaty. Nawet jeżeli przed kursantami jeszcze daleka droga do doskonałości, świadomość fotograficzna jest już zupełnie inna. A jeśli coś nie za bardzo wyszło, w korekcie foty bardzo przyda się choćby najskromniejsza wiedza z zakresu Photoshopa.

Ponieważ ciągle pojawiają się osoby zainteresowane takim kursem, Miller i Wesołowski są skłonni zorganizować kolejny. Byłby to ponownie kurs podstawowy, ale pomyślany pod kątem fotografii wakacyjnej (czyli jak zmieścić na jednym zdjęciu kolumnę Zygmunta i osobę fotografowaną, albo jak ładnie uwiecznić na zdjęciu pejzaż i zabytki). Ponieważ lato zbliża się szybkimi krokami, a aparat bywa często wypasiony, warto zainwestować także w wiedzę o tym, jak zrobić dobre i niebanalne zdjęcie pocztówkowe. (Zresztą aparat nie jest tu najważniejszy, bo jak często podkreśla Krzysztof Miller, istotą dobrej fotografii jest to, co i jak chce się na niej pokazać.)

Gdyby udało się skompletować grupę chętnych, kurs rozpocząłby się w połowie maja i trwałby 4 weekendy. Zainteresowani proszeni są zatem o zgłaszanie się za pośrednictwem formularza na stronie Śląskiej Szkoły Fotografii lub telefonicznie.

http://slaskaszkolafotografii.blogspot.com/

Fot. Renata Głuszek (4, 6, 7), Marzena Wesołowska (1, 2, 3, 5), Janusz Majka (5)