Edukacja

JESIENNY KURS FOTOGRAFII

Wszystkie osoby pragnące nauczyć się dobrego warsztatu fotograficznego zapraszamy na jesienne warsztaty fotograficzne, które poprowadzą Krzysztof Miller (absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych i programów telewizyjnych) i Marek Wesołowski(członek ZPAF Okręg Śląski, który współpracował z miesięcznikiem Machina i Ultramaryna)oraz zaproszeni goście.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się fotografii od podstaw, poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i obróbkę zdjęć. Program jest przygotowany tak, by obok poznania podstaw warsztatu fotograficznego (takich jak sprawna obsługa aparatu czy właściwy dobór parametrów decydujących o poprawnym naświetleniu), uwrażliwić słuchaczy na magię światła czy intrygującą kompozycję. Fotografując i analizując wybrane klasyczne tematy fotografii uczestnicy kursu nauczą się, jak budować własną wypowiedź artystyczną, bazującą na urodzie i rozmaitości świata, ludzi i przedmiotów. Dla świadomego posiadacza aparatu wszystko staje się tematem,który warto ciekawie ująć i pokazać innym.

Na program kursu składa się cykl wykładów wprowadzających w podstawowe zagadnienia fotografii oraz ćwiczenia rozwijające wiedzę i umiejętności. Zajęcia prowadzone są w studio i plenerze.

Termin zajęć: październik – listopad, soboty i niedziele od godz. 10.00

Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 26 października.

miejsce: Centrum Kultury Śląskiej

opłata: 450 zł (płatne w 2 ratach)

formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronach:

https://www.facebook.com/SlaskaSzkolaFotografii

http://slaskaszkolafotografii.blogspot.com/

Na zdjęciu: Krzysztof Miller i Marek Wesołowski; fot. Virtual Studio