Spotkania edukacyjne

JESIENNY KURS FOTOGRAFII

26 kwietnia 2013

Wszystkie osoby pragnące nauczyć się dobrego warsztatu fotograficznego zapraszamy na jesienne warsztaty fotograficzne, które poprowadzą Krzysztof Miller (absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych i programów telewizyjnych) i Marek Wesołowski(członek ZPAF Okręg Śląski, który współpracował z miesięcznikiem Machina i Ultramaryna)oraz zaproszeni goście.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się fotografii od podstaw, poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i obróbkę zdjęć. Program jest przygotowany tak, by obok poznania podstaw warsztatu fotograficznego (takich jak sprawna obsługa aparatu czy właściwy dobór parametrów decydujących o poprawnym naświetleniu), uwrażliwić słuchaczy na magię światła czy intrygującą kompozycję. Fotografując i analizując wybrane klasyczne tematy fotografii uczestnicy kursu nauczą się, jak budować własną wypowiedź artystyczną, bazującą na urodzie i rozmaitości świata, ludzi i przedmiotów. Dla świadomego posiadacza aparatu wszystko staje się tematem,który warto ciekawie ująć i pokazać innym.

Na program kursu składa się cykl wykładów wprowadzających w podstawowe zagadnienia fotografii oraz ćwiczenia rozwijające wiedzę i umiejętności. Zajęcia prowadzone są w studio i plenerze.

Termin zajęć: październik – listopad, soboty i niedziele od godz. 10.00

Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 26 października.

miejsce: Centrum Kultury Śląskiej

opłata: 450 zł (płatne w 2 ratach)

formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronach:

https://www.facebook.com/SlaskaSzkolaFotografii

http://slaskaszkolafotografii.blogspot.com/

Na zdjęciu: Krzysztof Miller i Marek Wesołowski; fot. Virtual Studio