Wystawa czasowa 2015

Kalarus – przygotowania do wystawy

Trwa intensywna praca nad przygotowaniem wystawy plakatów, rysunków, kolaży i innego rodzaju grafiki Romana Kalarusa. Ten wybitny polski plakacista ma na swoim koncie wiele wystaw zagranicznych (USA, Japonia, Niemcy, Francja, Australia, Belgia, Meksyk) i jest szeroko znany w świecie, cieszyć się więc należy, że i Centrum Kultury Śląskiej może poszczycić się tak prestiżową ekspozycją.

Prof. Kalarus pokazuje różne rodzaje swoich prac – największą część z nich stanowią plakaty, w tym kilka wielkoformatowych. Osobny rozdział tworzą kolaże – sporo z nich o treści bardzo frywolnej. Erotyka to zresztą jeden z bardzo charakterystycznych elementów twórczości profesora. Poza tym na wystawie znajdują się rysunki oraz kompozycje tworzone na deskach. Ponieważ do dyspozycji prof. Kalarusa oddano 5 sal na parterze oraz korytarz, ekspozycja prezentuje pokaźny zbiór jego prac.

W czasie wernisażu będzie można kupić plakat wystawy w Centrum Kultury Śląskiej, ale ich ilość jest bardzo ograniczona. W sprzedaży znajdzie się także pięknie wydany katalog.

Wernisaż odbędzie się 17 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 10 maja 2015 r.