Teatralny Dzień Dziecka w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Teatr lalek Marka Żyły, Walizki z róznych stron swiata. Warsztaty teatralne, aktorskie, scenografii i dekoracji teatralnej, projektowania kostiumu teatralnego. Obok napisów Marek Żyła w kapeluszu a na nim różne lalki.

Teatralny Dzień Dziecka

Zapraszamy na pełen emocji i atrakcji „Teatralny Dzień Dziecka” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

W programie:

od 14.00

KAWIARENKASMAKI DZIECIŃSTWA”

– w której będzie można zakupić ciepłe lody i amerykany oraz tradycyjne ciasto drożdżowe z owocami i serem, a także napoje ciepłe i soki (przy współpracy z Villa Park)

TEATR LALEK MARKA ŻYŁY


16.00

Spektakl dla dzieci pt. „Walizki z Różnych Stron Świata

BILET: 10 zł – do nabycia w kasie Centrum oraz na kupbilecik.pl

Spektakl pełen walizek, a walizki pełne lalek, bajek, historii i opowieści – z różnych krajów, czasów i miejsc (nawet takich, które w ogóle nie istnieją!) Pojawiają się bardzo różne lalki a historie są raz śmieszne innym razem trochę straszne! Spektakl nie ma końca, gdyż nowe historie w nowych walizkach pojawiają się cały czas! Aktualnie można spotkać się z: Najsmaczniejszą walizką – a w niej aromatyczna historia z Krainy Sera, Walizką pełną krasnoludków – historia o krasnoludku, który nauczył się latać. Tajemnicza walizka, w której mieści się chyba z tysiąc historii, ale lubi ona płatać figle… Walizka z czasów jaskiniowców – z jedynym na świecie… a niech to będzie niespodzianką! Kolejne walizki już w przygotowaniu!

Scenariusz i reżyseria: Marek Żyła
Lalki: Marek Żyła

 

Teatr Lalek Marka Żyły powstał w 2016 r. z pasji i miłości do lalek i rozśmieszania. Tworzymy autorskie spektakle dla dorosłych i dla dzieci. Nie straszne nam żadne tematy, jednakże każdy staramy się okrasić sporą dawką dobrego humoru. Idea naszego teatru to teatr wędrowny, jarmarczny, który gra wszędzie tam, gdzie tylko można ustawić niewielką scenę, pełną lalek. Zapraszamy wszystkich do współpracy, ale przede wszystkim – zapraszamy do Naszego Świata!

Źródło: teatrmarka.pl

WARSZTATY

WSTĘP WOLNY

Liczba miejsc ograniczona – prosimy o telefoniczną rezerwację miejsc
tel.: 32 441 60 28 lub 505 802 207

„Warsztaty aktorskie” – prowadzenie Alina Chechelska – Płoskonka – aktorka teatralna i filmowa związana z Teatrem Śląskiem

odczas warsztatu aktorskiego dowiesz się na czym polegają elementarne zadania aktorskie, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, etiudy na zadany temat. Będziesz miał okazję spróbować tego na scenie pod okiem profesjonalnej aktorki teatralnej i filmowej, wykładowczyni akademickiej. Nauczysz się rozpoznawać emocje w zadaniach tekstowych i pantomimicznych. Dowiesz się jak należy pracować z partnerem scenicznym, brać aktywny udział w scenach zbiorowych i na czym polega improwizacja w teatrze.

17.00 – grupa I
18.00 – grupa II

Fot. Przemysław Jendroska

Alina Chechelska – Płoskonka – dr sztuki, polska aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, wykładowczyni  w Szkole Aktorskiej przy Teatrze Śląskim.  Laureatka nagrody im. Leokadii Starke dla młodych aktorów (1991), przyznawanej przez katowicki oddział ZASP. Związana na stałe z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego  w Katowicach.
Znana m.in. ze spektakli teatralnych: „Skazany na bluesa” w adaptacji i reżyserii Arkadiusza Jakubika, „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka, „Ożenek” Mikołaja Gogola w reżyserii Nikolaja Kolady oraz ról filmowych: „Strzępy” w reż. Beaty Dzianowicz, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, jako Marianna Popiełuszko, matka księdza Jerzego,  w reżyserii Rafała Wieczyńskiego oraz m.in. z seriali „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”,”Kryminalni’ i „Samo życie”.

„Warsztaty teatralne – Ruch na scenie, aktor w ruchu”- prowadzenie Renata Spinek – aktorka Teatru Nowego w Zabrzu

Na warsztatach z ruchu scenicznego dowiecie się jak poruszać się na scenie, jak zwiększyć świadomość ciała i bycia w przestrzeni. Dowiecie się jak wyrażać emocje poprzez ruch i gest. Ruch sceniczny w pełni przygotuje Was również do wystąpień publicznych, egzaminów.

17.00 – grupa I
18.00 – grupa II

Blondynka z włosami do ramion, w czarnej bluzce, stoi z załozonymi rękami.

Renata Spinek – aktorka państwowego teatru dramatycznego Teatr Nowy w Zabrzu, Rozrywki w Chorzowie, Bałtyckiego w Koszalinie, Dramatycznego w Kaliszu, solistka Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.
Wykładowca pantomimy na PWST Kraków-Wrocław, emisji głosu i dykcji GWSH pedagogika Katowice. Laureatka wielu nagród i wyróżnień artystycznych m.in. nagroda aktorska za rolę Ivy Weston „Gorące lato w Oklahomie” na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Współczesnych „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu. Znana m.in. ze spektakli teatralnych: Pani Róża „Oskar i pani Róża” reż.Marek Pasieczny, Kobieta „Dziady” A. Mickiewicz, reż. Irena Jun,  Mała rozbójniczka „Królowa Śniegu” H.Ch.Andersen, reż. W. Nurowski, Mep „Dziennik Anny Frank” reż. Krzysztof Prus, Dora w „Hotelowe Manewry” reż. M. Sławiński, pani Cratchit ”Opowieść Wigilijna” C. Dickens, reż. H. Adamek oraz wielu seriali filmowych: „Pierwsza miłość”, „Sprawiedliwi, wydział kryminalny”, „Kasta”, „Lombard”, „Szkoła”.

„Warsztaty scenografii i dekoracji teatralnej” prowadzenie Agata Kurzak – artysta plastyk, kierownik Pracowni Malarsko-Modelatorskiej Teatru Śląskiego oraz Beata Witowska – artysta plastyk, związana z Teatrem Śląskiem

Na warsztatach scenografii  i dekoracji teatralnej dowiecie się  na czym polega projektowanie dekoracji teatralnej, co ma istotny wpływ na kształt projektu, jak wygląda współpraca scenografa  z reżyserem. Co składa się na projekt scenografii, do czego ona służy, jakie materiały wykorzystywane są w budowaniu dekoracji, a także jak ważną rolę pełni światło w spektaklu.

17.00 – 19.00

* dzieci do lat 10 w towarzystwie opiekuna

Agata Kurzak w czarnej koszulce z białym wzorem i czarnych dżinsach. Długie, blond, rozpuszczone włosy. Rozkłada ręce na boki.

Agata Kurzak– artysta plastyk, malarka, rysowniczka, autorka plakatów oraz programów teatralnych na stałe związana z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Pracowała jako scenografka (oraz projektantka kostiumów) przy takich teatralnych produkcjach jak np.: „Podpucha” P. Cook’a w reż. Beaty Dzianowicz, „Achilles i panny” A. M. Swinarskiego w reż. Henryka Adamka, „Historia” W. Gombrowicza w reż. Antoniego Gryzika, „Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem” O. Sacksa w reż. Agnieszki Radzikowskiej czy „Wakacje w Holandii” I. Dowlasz w reż. Aliny Chechelskiej. Oprócz szeroko pojętych sztuk plastycznych wykorzystywanych w rzemiośle teatralnym jej największą pasją jest rysunek i jemu też w ostatnich latach poświęca niemal każdą wolną chwilę. Ulubiona technika to ołówek, węgiel i pióro. Ostatnio eksperymentuje z łączeniem rysunku z malarstwem.

Beata Witowska z rozpuszczonymi, długimi włosami, uśmiecha się. Za nią zapytkowy budynek z czerwonej cegły.

Beata Witowska – absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pieknych w Katowicach. Od 10 lat zawodowo związana z Teatrem Śląskim, gdzie tworzy dekoracje i rekwizyty. Oprócz pracy w teatrze lubi rysować, malować i robić biżuterię z drewna.

„Warsztaty projektowania kostiumu teatralnego” – prowadzenie Sonia Singsavang – artysta plastyk

Na warsztatach projektowania kostiumu teatralnego dowiecie się na czym polega zaprojektowanie kostiumu dla aktora. Jak ważną i zasadniczą  rolę dla aktora spełnia dobrze zaprojektowany i skrojony kostium. Z jakich materiałów tworzy się w teatrze piękne, bogate i epokowe kostiumy sceniczne.

17.00 – 19.00

Sonia Singsavang z długimi rozpuszczonymi ciemnymi włosami i różową opaską. ubrana w różową bluże.
Kobieta z mockup'em owada na głowie.

Sonia Singsavang – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na co dzień zajmuję się modelatorstwem teatralnym oraz filmowym, a w wolnych chwilach z chęcią asystuje przy budowie scenografii czy kostiumach. Pasjonuje się wykonywaniem mockup’ów zwierząt oraz futrzanych elementów kostiumów. Hobbystycznie interesuję się krawiectwem, a w szczególności projektowaniem oraz szyciem maskotek kolekcjonerskich.

Data

28/05/2023
Expired!

Czas

16:00

Koszt

Spektakl: 10 zł | Warsztaty: wstęp wolny (rezerwacja miejsc)
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com
BILETY NA SPEKTAKL