Plakat wydarzenia Niedziela w Pałacu spotkanie z dr. Arkadiuszem Kuzio-Podruckim.

Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki – promocja publikacji „Schaffgotschowie. Dzieje wielkiego rodu z Europy Środkowej” – spotkanie autorskie

Mamy zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w ramach cyklu „Niedziela w Pałacu”. Tego dnia, 24 marca o godzinie 17:15, Pałac hrabiów Henckel von Donnersmarck w Nakle Śląskim, siedziba Centrum Kultury Śląskiej, stanie się miejscem niezwykłego spotkania.

Gościem specjalnym tego wieczoru będzie wybitny historyk, dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki, który zaprezentuje swoją najnowszą publikację zatytułowaną „Schaffgotschowie. Dzieje wielkiego rodu z Europy Środkowej”. To dzieło przenosi nas w fascynującą podróż przez historię jednego z najważniejszych rodów Europy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Arkadiusz_Kuzio-Podrucki

W trakcie spotkania, dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki wygłosi również prelekcję zatytułowaną „Koligacje Schaffgotschów z Donnersmarckami”. To niezwykłe spojrzenie na związki i relacje między dwiema wpływowymi rodzinami, które w sposób istotny wpłynęły na dzieje Śląska oraz Europy Środkowej.

wyd. Biblioteka Śląska

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w tym unikalnym wydarzeniu, które nie tylko otworzy przed Wami drzwi do fascynującego świata historii, ale także umożliwi bezpośrednie spotkanie z autorem i możliwość nabycia jego najnowszej książki łącznie z autografem.

Mamy nadzieję, że spotkamy się licznie i wspólnie odkryjemy fascynujący świat Schaffgotschów.

Bilet wstępu: 5 zł
Bilety dostępne w kasie Centrum

Pałacowa kawiarenka czynna od 16.00 do 19.00

Logo Wydawnistwa Biblioteki Śląskiej

PATRONAT HONOROWY

Starosta Tarnogórski
Krystyna Kosmala

Po prawej stronie niebieskimi i zielonymi literami widnieje napis "Świerklaniec Gmina z widokiem..." Po lewej stronie herb Świerklańca

Wójt Gminy Świerklaniec
Marek Cyl

Herb Województwa Śląskiego - żółty orzeł na niebieskim tle. Oraz logo Biblioteki Śląskiej. Napis Instytucja kultury Samorządu Województwa Śląskiego.
Logo Instytutu Badań regionlnych Biblioteki Śląskiej

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary

Data

24/03/2024
Expired!

Czas

17:15

Koszt

5,00 zł

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie