Krzysztof Respondek w ciemnym Garniturze. Napis: Krzysztof responder, Dzień Kobiet recital kabaretowo-muzyczny.

Dzień Kobiet – Krzysztof Respondek

Recital kabaretowo-muzyczny z okazji Dnia Kobiet , pt. „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” w wykonaniu Krzysztofa Respondka – znanego aktora, artysty kabaretowego i piosenkarza, bohatera projektu CKŚ „Twórcy Kultury Śląskiej 2014”

Krzysztof respondek, krótko obcięty blondyn w białej koszuli i czarnej marynarce.

UWAGA!

BILETY WYPRZEDANE

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie Centrum oraz na www.kupbilecik.pl

Krzysztof Respondek – urodził się 17 lipca 1969 roku, jak na prawdziwego Ślązaka przystało, w Miasteczku Śląskim. Zarówno w Szkole Podstawowej jak i Liceum ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, nie ujawniał żadnych zdolności aktorsko-kabaretowych. Jedynymi publicznymi występami było śpiewanie psalmów responsoryjnych w trakcie mszy. Decyzja o wyborze szkoły teatralnej była wielkim zaskoczeniem, nawet dla niego samego.

W 1992 roku ukończył PWST na wydziale aktorskim we Wrocławiu. W przeciwieństwie do Krzysztofa Hanke, nigdy nie był w wojsku, gdyż od razu po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zagrał kilka znaczących ról, a za rolę Che Guevary w musicalu „Evita” otrzymał Złotą Maskę. Dał się również poznać jako aktor filmowy ( „Naznaczony”, „Kryminalni”, „Laura”, itd.). Największą popularność przyniosła mu jednak rola w serialu „Barwy Szczęścia”. Również śpiewanie, które zawsze było jego największą pasją, przysporzyło mu wiele radości, nagród i rzesze fanów. W telewizyjnym show „Jak Oni Śpiewają” w trzeciej edycji zdobył brylantowy mikrofon i perłowy mikrofon w edycji mistrzów. Na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze zdobywa główną nagrodę złoty samowar . W 2010 roku, był nominowany do nagrody Wiktora w kategorii „Największe Telewizyjne Odkrycie Roku”. Razem z Aleksandrem Woźniakiem nagrał swoją pierwszą solową płytę pt. „Taki Świat Kupuję”.

Hobby- Jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął hodowlę Szczygłów Syberyjskich, bardzo kolorowych i śpiewających ptaków. Jako członek wielu stowarzyszeń hodowców ptaków, popularyzuje to hobby w całej Europie. Od święta grywa w tenisa, najczęściej z Krzysztofem Hanke.

Żródło: https://kabaretrak.pl/

Kartka z kalendarza, na zdjęciu stojący w drzwiach Krzysztof Respondek w ciemnym ubraniu.
Krzysztof Respondek – Kalendarz CKŚ „Twórcy Kultury Śląskiej”

Data

05/03/2023
Expired!

Czas

18:00

Koszt

50,00
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com
KUP BILET

Następne wydarzenie