Goran Larsen grający na saksofonie, przed nim migrofon na statywie. Za nim kontrabasista. Na scenie ustawione są głośniki. Na ścianie pasma zielonych świateł.

Gӧran Larsen Jazz Quartet

Gӧran Larsen Jazz Quartet w składzie Gӧran Larsen (saksofony), Wojciech Sanocki (fortepian), Jarosław Michaluk (kontrabas), Radosław Żyła (perkusja) zaprezentuje materiał folkowo-jazzowy, czyli utwory folkowe z Podlasia w nowoczesnym opracowaniu jazzowym Gӧrana Larsena oraz Wojciecha Sanockiego oraz tematy folkowo-jazzowe rodem ze Szwecji, a także kompozycje własne. Wstęp wolny

Przed koncertem, o godz. 19.00, odbędzie się wernisaż fotografii jazzowej Artura Strąka Anioły jazzu – Za sceną – zapraszamy

Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga, Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Projekt: Świerklaniecka jazzmania

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków pochodzących z dotacji przekazanej przez Gminę Świerklaniec

Щиро запрошуємо вас взяти участь у заході «Джаз у музиці та фотографії», який відбудеться 21 квітня: час. 19.00 – відкриття фотовиставки «Ангели джазу – за лаштунками» Артура Стронека. 19.30 – концерт Gӧran Larsen Jazz Quartet. Джазовий квартет Gӧran Larsen у складі Ґӧрана Ларсена (саксофони), Войцеха Саноцького (фортепіано), Ярослава Міхалюка (контрабас), Арека Сколіка (ударні) представить народні твори Підляшшя в сучасній джазовій обробці Ґӧрана Ларсена та Войцеха та Фолка-Са. джазові теми прямо зі Швеції, а також мої власні композиції.

Вхід вільний

GӧRAN LARSEN

Göran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jaki i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju  ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i  Gdyni.  Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta p.t.  „Alone Together”  nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim. Lata 1994-2008 Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr: OPERA Big Band i GREAT HELISINKI SWING Big Band. W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet „CITY-JAZZ” Orchestra i kwintet „TALKING TENORS”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą RAIVO TAFENAU. W latach 70-tych i 80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję w wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał również na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002r. Brał również udział w projekcie „Scandinavian weeks” w latach 2001 do 2003 i w ramach tego programu, występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

WOJCIECH SANOCKI

Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Ma na swym koncie współpracę z Wojciechem Młynarskim, Jackiem Wójcickim, Agnieszką Fatygą i Marianem Opanią. Laureat  I Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków Jazzowych w 1994 roku Jazz Juniors, koncerty z Arkiem Skolikiem i Wojciechem Pulcynem, współpraca z Ewą Urygą.

JAROSŁAW MICHALUK

Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę. Współpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem. Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną , a także muzykami z zagranicy jak: Mark Soskin, Walter Smith III, Frank Parker,  Ulf Johansson Werre, Heinz von Moisy.  Występował na wielu festiwalach i salach koncertowych m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, na festiwalu jazzowym we Lwowie, Jazz Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Rzeszów Jazz Festival, Jazz bez… Festiwal w Przemyślu, Harmonica Bridge Bydgoszcz – Toruń, Jazz na Buduku, Festival  I love Polish Jazz –  Tomaszów Maz. Ma na swym koncie nagranych 6 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz. Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival, od ponad 20 lat prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego. W  2017r. został odznaczony brązowym medalem” Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

RADOSŁAW ŻYŁA

ukończył Akademię Muzyczną w Białymstoku występował  m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Maciejem Strzelczykiem, Karolem Szymanowskim, Danutą Błażejczyk. Muzyk jazzowy i klasyczny. Pedagog w szkołach muzycznych.

Data

21/04/2022
Expired!

Czas

19:30

Koszt

Wstęp wolny
Kategoria

Organizator

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga
Email
milosnicynaklasl@gmail.com
Strona WWW
http://www.milosnicynaklasl.org.pl/

Współorganizatorzy

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie