Kobieta w zielonym turbanie z pomalowana twarzą. Na zielono-fioletowym tle napis Heksy kolory wiosny

Heksy – Kolory Wiosny

Centrum Kultury Śląskiej i Stowarzyszenie Kobiet Twórczych „Hexy” zapraszają na pełne atrakcji powitanie wiosny w pałacu w Nakle Śląskim.

„Heksy – Kolory Wiosny”

W programie:

  • Performatywny wernisaż zdjęć z sesji fotograficzno-malarskiej Jagody Barchańskiej i Joanny Płoskiej
  • Promocja fotoalbumu pt. „Kobiety Żywioły na tle śląskich uroczysk”.
  • Koncert pt. „Zielono mi” zespołu JazzBarBand Rożeń&Sośniak
  • „Kiedy byłam dziełem sztuki” – pokaz na żywo technik malunku ciała zastosowanego w projekcie fotograficznym Heksy – Kobiety Żywioły.
  • Wiosenna loteria – do wygrania sesja zdjęciowa oraz płyta JazzBarBand

WYDARZENIE DLA DOROSŁYCH

Bilet: 10 zł – do nabycia w kasie Centrum oraz na kupbilecik.pl

Stowarzyszenie Kobiet Twórczych powstało w marcu 2021. Tworzy je grupa kobiet animatorek i artystek ze Śląska. Wspomagamy się w swoich talentach, staramy się promować kulturę Śląska. Kultura i Natura, z czym wiąże się też ekologia to nasze pole działania.

W projekcie „Hexy kobiety żywioły” przedstawiamy się Państwu na tle bajkowych śląskich miejsc. Wykorzystałyśmy w albumie talent plastyczny i fotograficzny dwóch naszych Hex, Jagody Barchańskiej i Joanny Płoskiej. Obie panie pracują w Żorach i są związane z kulturą. Joanna pracuje w MBP, a Jagoda w Muzeum Ognia.
Z wykształcenia i pasji Joanna jest plastyczką a Jagoda fotografką, w zdjęciowej opowieści o Heksach śląskich czarownicach oraz o pięknych śląskich miejscach starały się opowiedzieć obrazami.
Zebrałyśmy zdjęcia z plenerów w albumie Hexy kobiety żywioły i zapraszamy na performatywny wernisaż w gościnnym, pięknym Pałacu w Nakle Śląskim 19 marca bieżącego roku.

Kolorom i obrazom będzie towarzyszyła muzyka duetu Hanki Nowickiej- Rożeń (wokal) i Sylwestra Sośniaka (gitara). Tak jazzowo i kolorowo chcemy powitać z Państwem wiosnę.
Hanka wokalistka jazzowa to jedna z nas.
Zapraszamy.

Data

19/03/2023
Expired!

Czas

17:00

Koszt

10.00PLN

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Współorganizatorzy

Stowarzyszenie Kobiet Twórczych "Hexy"
KUP BILET

Następne wydarzenie