Jolanta Knapek „W przestrzeniach żywiołów”

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Knapek pt. „W przestrzeniach żywiołów”, który odbędzie się 23 lutego 2024 r. o godz. 18.00.

dr Jolanta Knapek – absolwentka Edukacji Artystycznej Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, specjalność – malarstwo sztalugowe.

W 2019 roku pod opieką promotorską prof. Elżbiety Kuraj zrealizowała przewód doktorski w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuk pięknych.

W latach 2009 – 2018 Jolanta Knapek brała udział w licznych wystawach zbiorowych malarstwa i emalii artystycznej w Polsce, Czechach i Francji.

Twórcze poszukiwania J. Knapek skupiają się wokół eksploracji przestrzeni żywiołów, odsłaniając bogactwo, oraz złożoność tematu. Istota żywiołów, ich zmienność, nieposkromiona siła i łagodne piękno, ich dualistyczna natura, są niezmiennie tym, co stanowi źródło inspiracji, z czym Autorka podejmuję dialog, i poddaje analizie.

[…] Temat przestrzeni żywiołów odnosi się w moim rozumieniu nie tylko do natury, ale i procesów życia wewnętrznego. Sam akt tworzenia jest dla mnie żywiołem. Język malarski to głównie świat barw, który był zawsze dla mnie fascynującym, magicznym obszarem, generowanym z pokładów emocji i indywidualnego doświadczenia, gdzie przypadek wiąże się z empirią, a eteryczność i delikatność z chropowatą teksturą materii. Moje prace obejmują tę sferę obcowania z naturą, która daje mi uczucie bezpieczeństwa, pozwalając odnaleźć harmonię z Wszechświatem.[…]

Jolanta Knapek

Data

23/02/2024
Expired!

Czas

18:00

Koszt

wstęp wolny
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie