Kolaż dwóch akwarel: Ratusz w Tarnowskich Górach, pałac w Nakle Śląkim. Napis Tarnowskie Góry w akwareli. Wystawa malarstwa Kasi Wiercińskiej.

Kasia Wiercińska „Tarnowskie Góry w akwareli”

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa akwarelowego Kasi Wiercińskiej, podczas którego będzie można zobaczyć obrazy przedstawiające widoki miejskie z Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, Świerklańca i Nakła Śląskiego.

Gdy wracam do Tarnowskich Gór, każda ulica, każdy budynek i każdy zakamarek przywołują wspomnienia i opowiadają swoją historię. Wybrałam kilka z tych historii i uwieczniłam akwarelą na papierze. Ratusz oświetlony ciepłym popołudniowym słońcem, gwar na rynku i uliczkach, ciepłe kolory cegły, jasny tynk w odcieniach beży i szarości, odbicia budynków w kałużach, wieczorne światła latarni. Dokładnie tak chcę to pamiętać.

Kasia Wiercińska

Wystawa bedzie prezentowana do 13 sierpnia 2023 r.

Kasia Wiercińska – z wykształcenia architekt. Malarstwa i rysunku uczyła się w pracowni prof. Wernera Lubosa oraz na zajęciach u Marii Kurtz w Tarnowskich Górach. Był to głównie akryl, węgiel i pastele. Akwarela pasjonuje się od dziecinstwa. Po wielu latach własnych eksperymentów z farbami wodnymi, w latach 2019-2020 przeszła profesjonalny trening akwareli w Nowej Zelandii w galerii artystki Min Kim. Aktualnie mieszka w Oslo, gdzie prowadzi zajęcia z akwareli dla osób na każdym poziomie – zarówno początkującym jak i zaawansowanym.

W moich obrazach staram się uchwycić piękno i atmosferę otaczającego krajobrazu. Malując, staram się opowiedzieć historię danego miejsca dokładnie tak, jak chcę je zapamiętać, a więc nie zawsze dokładnie tak, jak ono wygląda. Moimi ulubionymi tematami są widoki miejskie oraz morze – to drugie zwłaszcza z łodziami lub falami.

Kasia Wiercińska
kasiawiercinska.com

Data

02/06/2023
Expired!

Czas

18:00

Koszt

WSTĘP WOLNY
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com
kasiawiercinska.com

Następne wydarzenie