Pałac w Nakle Śląskim Niedziela w Pałacu Kobiety w literaturze Gabrieli Kańtor 1 października 2023 17.15 wstęp wolne. Z lewej strony Gabriela Kańtor z brodą opartą o dłonie. W prawym górnym rogu logo Centrum Kultury Śląskiej.

„KOBIETY W LITERATURZE GABRIELI KAŃTOR” – spotkanie autorskie

Z myślą  o mieszkańcach naszego regionu i nie tylko,  stworzyliśmy nową ofertę kulturalną  „Niedziela w Pałacu”.   W wybrane niedziele o godz. 17.15 zapraszamy Państwa do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na koncerty, spotkania autorskie, wystawy, promocje książek, pokazy teatralne i filmowe. To jest oferta cykliczna, wielopokoleniowa skierowana do całych rodzin.

Będzie nam ogromnie miło gościć Państwa w Pałacu w niedzielne popołudnia.

Podczas spotkań będzie otwarta nasza Pałacowa Kawiarenka, która specjalnie dla Państwa będzie serwowała najlepsza kawę i wyborne słodkości.

Starujemy już 1 października o godz. 17.15 spotkaniem z Gabrielą Kańtor – niezwykłą Śląską pisarką,  która  zaprasza Czytelnika do samego środka przedstawianych wydarzeń; gdzie wszystkiego można dotknąć, przytulić, dostrzec, poczuć zapachy i smaki, ale przede wszystkim ujrzeć przeszłość w nowej odsłonie.
W szczególności są to ciekawe,  zjawiskowe kobiety, których historie opowiedziane przez Gabrielę Kańtor zostają naszej w pamięci na zawsze i są niezliczonym źródłem inspiracji.
To właśnie o tych kobietach będziemy rozmawiać z autorką podczas spotkania „Niedziela w Pałacu”.
Gabriela Kańtor jest autorką m.in. takich książek jak: Koronki z płatków śniegu, Tańcząc na czubkach palców, Ławeczka księżnej Daisy, Śląski Kopciuszek, Pani na Kopicach.

Książki będą do nabycia w sklepie Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, a autorka nie odmówi swojego autografu zainteresowanym.

Gabriela Kańtor w sukni w kwiaty. Pod prawą pachą trzyma kilka swoich książek. Lewą rękę ma opartą o drewnianą komodę.

Spotkanie umili nam muzyka Roberta Schumanna w wykonaniu młodych artystek Izabeli Wilgi – fortepian i Justyny Loski – skrzypce.

Młoda kobieta z długimi, kręconymi włosami. w okularach. Ubrana na czarno. Stoi na tle kremowej ściany, wokół niej liście monstery.

Izabela Wilga – Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu Zbigniewa Raubo i Piotra Banasika.
Uczestniczyła w wielu konkursach pianistycznych i kameralnych. Jest laureatką III nagrody w XX Międzynarodowym Konkursie im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim. W duecie z siostrą, Sławomirą Wilgą, uzyskała III lokatę w II Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym w Katowicach. Jako solistka występowała z Państwową Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną w Bytomiu, a także z Filharmonią Śląską pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka. Brała także udział w licznych kursach pianistycznych, w ramach których współpracowała z takimi pedagogami, jak Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Aleksiej Orłowiecki, Wojciech Kocyan, Maria Szwajger-Kułakowska czy Waldemar Wojtal.

Młoda kobieta z jasnymi, upiętymi, kręconymi włosami. Trzyma przed sobą, pionowo skrzypce.

Julia Loska – studentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec adt. dr. hab. Adama Mokrusa. 
Młoda, utalentowana skrzypaczka. Laureatka wielu konkursów muzycznych w tym m.in. otrzymała nagrodę Grand Prix na V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2023. Pracuje w Polskiej Orkiestrze Młodzieżowej LYO.

Pałacowa kawiarenka czynna od 16.00 do 19.00

Okrągły sernik wiedeński z czekoladową polewą., pokrojony na kawałki. Dwóch kawałków z prawej strony brakuje. W prawym górnym rogu logo Holtelu Opera.

Zapraszamy na bonkawę, herbatę i sernik wiedeński (przygotowany przez Hotel Opera)

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary

Data

01/10/2023
Expired!

Czas

17:15

Koszt

WSTĘP WOLNY

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie