Plakat do wernisażu wystawy Marty Baran pt. Międzi ziemią a niebem.

Marta Baran „Między ziemią a niebem”

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Marty Baran pt. „Między ziemią a niebem”, który odbędzie się 12 stycznia 2024 r. o godz. 18.00.

Wystawa jest wezwaniem do podróży w światy pozamaterialne, anielskie, demoniczne, ostateczne, wizyjne, światy wyobraźni, w której katastroficzność i groza jest wpisana w kondycję ludzkiej rzeczywistości wewnętrznej, podobnie jak miłość, niebo i życie. W czasoprzestrzeni skończoności spotykamy to, co w nas nieskończone. Jest to proces eksperymentalny, język obrazowy śni na jawie ulotne stany umysłu, dla nas samych niezrozumiałe, ale wychwycone abstrakcją – dostępne.

Marta Baran

Marta Baran – w lipcu 2018 roku zdała egzamin końcowy z malarstwa z wynikiem celującym i uzyskała „Świadectwo podyplomowych studiów w zakresie malarstwa” Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Z punktu widzenia teoretycznego odnajduje się w obszarze nadrealizmu i abstrakcjonizmu ekspresjonistycznego. Praca zawodowa oraz droga własna ukształtowały jej myślenie psychoanalityczne, w tym zaciekawienie nieświadomością, wyobraźnią i snem. Narzędziem jej pracy jest nakładanie farby, rozmazywanie, rozpryskiwanie, często stosuje również przecieranie płótna i odkrywanie kolejnych jego warstw.

Źródło: martabaran.com

Data

12/01/2024
Expired!

Czas

18:00

Koszt

Wstęp wolny
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie