Odręcznie narysowane zabudowania Amsterdamu na niebieskim tle namalowanym akwarelami. Napis Moje miasto kolaż z akwarelą w tle. Warsztaty dla dzieci 6 - 11 lat.

Moje miasto – kolaż z akwarelą w tle

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, połączone ze zwiedzaniem wystawy Janiny Janickiej-Grabowskiej pt. „Miejskie opowieści”.

„Miejskie opowieści”, to wystawa malarstwa Janiny Janickiej-Grabowskiej, tarnogórskiej artystki, która zabiera nas w sentymentalną podróż, do znanych sobie miejsc, o których poetyckie opowieści snuje Italo Calvino.
Dla nas miasto, to przede wszystkim przestrzeń, w której na co dzień funkcjonujemy, przestrzeń tętniąca życiem, kolorami, miejsce wymiany myśli, doświadczeń, usług czy towarów. Przestrzeń, do której podchodzimy z sentymentem lub na którą nie zwracamy uwagi, pędząc pochłonięci własnymi myślami.

W czasie zwiedzania wystawy z najmłodszymi odbiorcami sztuki zamienimy się w „miejskich detektywów” i postaramy się poszukać odpowiedzi, na pytanie, czym są miasta i jakie były ich początki. Pochylimy się też nad legendami związanymi z miastami. Na koniec zajmiemy się działaniami twórczymi, chwytając za pędzle i akwarele, spróbujemy stworzyć własną artystyczną wizję miasta.

Prowadzący: Anna Kempa-Gąsior

Czas trwania: ok. 60 min.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Centrum (liczba miejsc ograniczona – obowiązuje rejestracja).

tel. 32 441 60 28 lub 505 802 207

Data

15/04/2023
Expired!

Czas

16:00

Koszt

15.00PLN

Etykiety

ODWOŁANE
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie