Logo Blues, napis Tłusty czwartek z bluesem Kulisz 4 Rock&Roll. Zdjęcia członków zespołu w czerwono-białym odcieniu. W tle gitara elektryczna.

Tłusty czwartek z bluesem 2023

wykonawca: Kulisz 4 Rock&Roll

skład: Adam Kulisz – śpiew i gitary Marek Idzik – bas; Zbigniew Szczerbiński – perkusja (Dżem); Aleksander Korecki – saksofony, flet ( Elektryczne Gitary)

cena biletu: 50 zł (koncert, pączek i kawa)

Bilety do nabycia w kasie Centrum oraz na kupbilecik.pl

UWAGA!!!
BILETY WYPRZEDANE

Alternatywny zespół blues-rockowy powstały w 2022 r. z inicjatywy Marka Idzika – bas i Adama Kulisza – śpiew, gitary. Do składu dołączyli Zbigniew Szczerbiński – perkusja (Dżem) i Aleksander Korecki – saksofony, flet ( Elektryczne Gitary).

W ubiegłym roku zespół nagrał w studiach MAQ Records 5 autorskich utworów, z których 4 ukazały się na EP. Premiera wydawnictwa miała miejsce 5 sierpnia 2022 w trakcie trwania festiwalu Bies Czad Blues, na którym zespół wykonał premierowy koncert. Utwory zostały zaprezentowane na antenach radiowych i spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem przez redaktorów muzycznych, m.in. Wojciecha Manna w audycji „Manniak po omacku” Radia Nowy Świat.

„…Świetne, konkretne, niewymuszone, mocne, dojrzałe i witalne granie..”

Jacek Kurek

„Twój Blues” nr.90 (recenzja epki)

Zespół dopiero rozpoczyna cykl koncertowy koncentrując się na przygotowaniu materiału na pełny longlplay.

Adam Kulisz, Marek Idzik, Zbigniew Szczerbiński, Aleksandre Korecki

„Czas kiedy nasza czwórka może spotkać się na scenie jest dla nas radosnym świętem rock and rolla.”

Adam Kulisz – wokalista, gitarzysta, harmonijkarz, autor, kompozytor. Obecny na polskiej scenie blues-rockowej od ponad 35 lat. W ostatniej dekadzie sześciociokrotnie wybierany najlepszym polskim wokalistą bluesowym (2006, 2007, 2009, 2011, 2014, 2016). W swoim dorobku ma 10 płyt długogrających, na których zawarł ponad 150 swoich autorskich kompozycji (blues, boogie, rock, ballady). Wraz ze swymi projektami wystąpił na największych polskich festiwalach bluesowych m.in. Rawa Blues, Ku Przestrodze, Jimiway, Jesień z Bluesem, Bluestracje, Olszyńskie Noce Bluesowe, Lauba Pełno Bluesa, Suwałki Blues Festiwal. Ma za sobą 700 zagranych koncertów klubowych i plenerowych w Polsce i Europie. Emocjonalnie związany ze śląskiem i rodzinnym Kobiórem. Podstawową formacją, z którą występuję od 2007 roku jest Kulisz Trio. Od 2021 lideruje również dwóm nowym projektom: QLA MAQLA i Kulisz 4 Rock&Roll. Współpracuje z Śląską Grupą Bluesową. Członek ZAiKS i STOART. Organizator niecykliycznego wydarzenia – Kobiór Blues Fest Sikora.

Żródło: kulisz.pl

Marek Idzik – Projekty muzyczne: Mr Man, Korek, Mama’s Shoes, Siódma w Nocy, The Freax, Jan Gałach Band. W tych formacjach koncertował na największych festiwalach w kraju i za granicą. Między innymi: Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe , festiwal „Jesień z Bluesem” w Białymstoku, Jimiway Blues Festiwal i Blues Colour’s w Ostrowie Wielkopolskim, Blues Jamboree Festival w Nowych Zamkach (Słowacja), Front Porch Blues w Chorzowie, Rybnik Blues Festiwal, Galicja Blues Festiwal, Las, Woda, Bluesw Sławie i wiele, wiele innych. Wraz z zespołem występował między innymi jako support przed koncertem Budgie w katowickim Mega Clubie i kilkakrotnie przed zespołem Dżem.

Żródło: kulisz.pl

Zbigniew Szczerbiński – polski perkusista rockowy, który grę na perkusji rozpoczął za namową brata, z którym przez pierwsze lata wspólnie muzykował. Pierwszym zespołem, z którym zaczął odnosić sukcesy było BIG TU TU – laureat „Mokotowskiej Jesieni Muzycznej” oraz „Złotej Dziesiątki OMPP” we Wrocławiu. Od 1988 roku grał z zespołem Gang Olsena, którego był jednym z założycieli. Ten zespół to początek występów przed dużą publicznością, trasy koncertowe i udział w różnego rodzaju festiwalach m.in. Rawa Blues, Jarocin (grupa została laureatem festiwalu w 1990 roku) oraz pierwsze poważne doświadczenia studyjne, które zaowocowały wydaniem płyty. W 1992 roku rozpoczął współpracę z zespołem Dżem.

Żródło: dżem.com.pl

Aleksander Korecki, znany też jako Alek Korecki –  saksofonista jazzowy i rozrywkowy, grający na saksofonie altowym, tenorowym, sopranowym, barytonowym i klarnecie basowym. Multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i ZAiKS. Od lat współpracuje z Elektrycznymi Gitarami. W 1992 nagrał z nimi ich debiutancką płytę pt. Wielka Radość. Na stałe związał się z grupą w 1995, nagrywając krążek Chałtury, na której znalazły się piosenki Elektrycznych Gitar w wersjach na żywo. Jego współpraca z zespołem trwa do dziś.

Żródło: kulisz.pl

„Taki mam plan” – sł. Adam Kulisz, muz. Kulisz, Idzik

Tłusty czwartek z bluesem – koncert bluesowy organizowany przez Centrum od 2015 r. dokładnie w dniu tzw. „tłustego czwartku”. Uczestnicy koncertów są częstowani tradycyjnym pączkiem i kawą.

Data

16/02/2023
Expired!

Czas

19:00

Koszt

50.00PLN
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie