Młoda blondynka w kapeluszu w zebrę, kolorowej bluzce i czerwonych spodniach siedzi w rozkroku, ręce opiera łokciami o uda. Napis Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, Tłusty czwartek z bluesem, Amiya, 8 lutego 2024 g. 19.00 Bilet 70 ł, pączek i kawa w cenie.

Tłusty czwartek z bluesem 2024

Jak co roku, dokładnie w dniu tzw. tłustego czwartku, 8 lutego 2024 r. o godz. 19.00, zapraszamy Państwa na Tłusty czwartek z bluesem, podczas którego wystąpi dla Państwa AMIYA – piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, producentka, malarka, artystka z zespołem.

BILET: 70 zł
(pączek i kawa w cenie)

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury Śląskiej oraz na kupbilecik.pl

Amiya - blondynka w czerwonych spodniach, kolorowej bluzce i kapeluszu w paski zebry, siedząca na fotelu przy małym drewnianym stoliku. W tle donice z kwiatami.

Rok 2023 obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych. Działo się również na rynku muzycznym, gdzie na stałe rozgościła się bluesowa piosenkarka Amiya, która wyszła spod skrzydeł samej Brendy Boykin.

Nagrodzona w Chorzowie polską nagrodą Bluesową: Bluesem Kalarusem, jako „Odkrycie Roku 2022”. Reprezentowałam polskiego bluesa w Bratyslawie.

Ponadto wylądowała na dziewiątym miejscu w konkursie Interia Muzyka „Pełnia Bluesa”, w kategorii „Płyta roku”, a wraz ze swoim zespołem zakwalifikowała się do finału międzynarodowego festiwalu „Blues Aperitiv /ALIVE” w Czechach 2023.

Została doceniona nie tylko przez fanów tego gatunku, ale również osoby z branży i redaktorów radiowych, którzy jej głos zaczęli porównywać do Amy Winehouse, jak i jej swingowe brzmienie oraz jej charyzme do Kaliny Jędrusik.

Amiya na co dzień mieszka w Gdańsku. Obecnie jest w trakcie promowania swojej ostatniej płyty „Roots”, która powstała w stylistyce RootsBlues, CoolJazz, Soul i Funk.

Jest to bardzo osobisty krążek i to nie tylko dlatego, że artystka jest autorką tekstów i muzyki, czy producentką. Amiya na płycie opowiada o swoich przeżyciach, przez co ma się wrażenie, że słuchacz jest jej przyjacielem, któremu zwierza się ze swoich trosk.

Na rok 2024 artystka szykuje już nowy materiał koncertowy i nową płytę, śpiewaną całkowicie w języku polskim.

Jej utworów można posłuchać w internecie, a poszczególne kawałki prezentowane są również przez różne stacje radiowe w całym kraju. m.in.: Radio Jazz.fm Warszawa, Jazzkultura, Radio Nowy Świat, Radio Kraków etc. poza tym: Radio Jazz.fm91 Kanada, Radio Sausalitos San Francisco, Radio RMU Pittsburgh, ProRadio Brno, Czechy.

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary

Data

08/02/2024
Expired!

Czas

19:00

Koszt

70.00PLN
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com
kupbilecik.pl

Następne wydarzenie