Plakat Trzy koncerty na stulecie powstań sląskich Świat w obłokach barbara Lubos - śpiew, Adam Snopek - fortepian. Na zdjęciu Adam snopek przy fortepianie, Barbara Lubos przy mikrofonie. Loa Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, Miłośników Nakła Śląskiego. Sląskie, 100-lecie powstań sląskich. Zadanie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Trzy koncerty na 100-lecie powstań śląskich – ŚWIAT W OBŁOKACH wyk. Barbara Lubos i Adam Snopek

Cykl: Trzy koncerty na stulecie trzech powstań śląskich

Wykonawca: Barbara Lubos, Adam Snopek – fortepian

UWAGA ! BRAK WOLNYCH MIEJSC

Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: 32 441 60 28 , 505 802 207

Recital Barbary Lubos Świat w Obłokach składa się z kilkunastu piosenek polskich autorów: Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego. Koncert jest opowieścią o pragnieniu miłości, walce z samotnością i przeciwstawieniu się okrucieństwu świata w imię zachowania głęboko ludzkiej, humanistycznej postawy.

BARBARA LUBOS to absolwentka PWST we Wrocławiu, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pracowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Obecnie aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach oraz Teatru Korez w Katowicach. Laureatka Złotej Maski, wielokrotnie nagradzana, ma na koncie wiele ról teatralnych ale także filmowych. Zagrała jedną z głównych ról w serialu fabularnego „Głęboka Woda” a także w filmach „Angelus” (reż. L. Majewski), „Drzazgi”, „Barbórka” (reż. M. Pieprzyca), „Zgorszenie Publiczne” (reż. M. Prykowski), zagrała też główną, tytułową rolę w filmie „Ewa” Adama Sikory i Ingmara Villqista, za którą otrzymała nagrodę im. Elżbiety Czyżewskiej w Nowym Jorku.

Fot. Grzegorz Gołębiowski, CC BY-SA 4.0

ADAM SNOPEK to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I Nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Korepetytor i aranżer muzyczny śląskich teatrów, m.in. Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru „Korez” w Katowicach. W spektaklu „Skazany na Bluesa” w reż. Arkadiusza Jakubika wciela się w postać Bergera oraz kieruje zespołem muzycznym. 

Fot. Magdalena Zaton-Mikołajczak

Zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego

Partner projektu:

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących w dniu wydarzenia obostrzeń i przepisów sanitarnych.

Data

26/10/2021
Expired!

Czas

18:30

Koszt

Wstęp bezpłatny/rejestracja
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Współorganizatorzy

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga
Email
milosnicynaklasl@gmail.com
Strona WWW
http://www.milosnicynaklasl.org.pl/

Następne wydarzenie