Plakat do wydarzenia Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą. promocja książki Odrzania.

Zbigniew Rokita – promocja książki „Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych” – spotkanie autorskie

19 listopada o godz. 17.15 zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą – laureatem Nagrody Literackiej NIKE w roku 2021 za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” – podczas którego odbędzie się promocja jego najnowszej książki pt. „Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych”.

Prowadzenie: Marcin Musiał

Wstęp wolny

Rezerwacja miejsc – tel. 505 802 207

Zbigniew Rokita – polski pisarz, dziennikarz i reporter. Specjalizuje się w problematyce Europy Środkowej, Wschodniej oraz Górnego Śląska. Publikował m.in. w „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Znaku”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”. W latach 2012–2018 redaktor dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureat VIII edycji konkursu o Stypendium im. Leopolda Ungera (2020). W 2021 roku Zbigniew Rokita został laureatem Nagrody Literackiej Nike za książkę Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku. Autor otrzymał nagrodę podwójnie – decyzją jury oraz czytelników. W 2021 roku zadebiutował także jako twórca teatralny – w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu odbyła się prapremiera jego sztuki Nikaj w reżyserii Roberta Talarczyka.

Źródło: wikipedia.org

Okładka książki Zbigniew Rokita Odrzania. podróż po ziemiach odzyskanych.
Wydawnictwo Znak

Pałacowa kawiarenka czynna od 16.00 do 19.00 – a w niej ulubione ciasta naszego gościa: ciasto marchewkowe i chlebek bananowy.

Ciasto marchewkowe przełozone krememi posmarowane nim z wierzchu. W t;e Kawalki ciasta na talerzykach. Poniżej pokrojiony chlebek bananowy ułożony na drewnianej desce. Obok leżą porojone kawałki banana i kawalki orzechów włoskich.

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary

Data

19/11/2023
Expired!

Czas

17:15

Koszt

WSTĘP WOLNY

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie