EKSPRESJA WYOBRAŹNI II
Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny wernisaż do wystawy „EKSPRESJA WYOBRAŹNI” organizowanym przez Pałac w Nakle Śląskim wraz z Muzeum Magicznego Realizmu – Ochorowiczówka w Wiśle oraz z Europejskim Instytutem Promocji Sztuki.
Już 24 maja o godz. 18.00 zaprezentujemy kolejnych artystów realizmu magicznego, a wśród nich:
Monika Ślósarczyk –wystawa „Różne”. Dyplom ASP ukończyła w Krakowie z malarstwa sztalugowego w pracowni Jana Szancenbacha z aneksem w pracowni książki i typografii Romana Banaszewskiego. Prócz malarstwa sztalugowego zajmuje się artystycznym wykończeniem wnętrz-mozaiką ceramiczną, sztukaterią, freskiem, płaskorzeźbą itp. Była uczestnikiem około 100 wystaw zbiorowych, 110 indywidualnych. Dodatkowo jest twórcą happeningów pod nazwą „lepienie owiec”, ”owsik Krzywicki”. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich krajowych i zagranicznych. Jej twórczość można oglądać min. w restauracji ”Wierzynek” w Krakowie, Willi Dycjusza (odtworzenie fresków Sali Kominkowej we współpracy z konserwatorem i historykiem) w Krakowie, etnochacie „Topolej” w Goleszowie, hotelu „Goral” w Szczyrku, zajeździe „Korbasowy Dwor” w Cieszynie. W gminie Łobez odnowiła pomnik żołnierzy polskich i radzieckich, zniszczony krzyż poniemiecki i dzwonnicę w Zajezierzu.
Alina Sibera – wystawa „Bezczas” . Studia w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Katowicach ukończyła dyplomem w 1977 r. Jest autorką ok. 40 wystaw indywidualnych. Brała udział w ponad 80 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Włoszech, Słowacji, Rosji i Francji.
Brała udział w cyklu wystaw „Kobiety malują kobiety” i „Magical dreams”.
Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Jest kuratorką 23 Ogólnopolskich Plenerów Malarstwa Figuratywnego „Z biegiem Warty” oraz trzech plenerów malarskich Granatowe Gory w Wiśle w ramach Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha.
Ihor Ivasiv – wystawa „APOKRYF”. Artysta urodził się we Lwowie w 1966 roku. Zajmuje się malarstwem
sztalugowym i witrażem. Kierunkiem jego malarstwa jest nowoczesna sztuka abstrakcyjna. Studiował we Lwowskim Państwowym Instytucie Sztuki Stosowanej i Dekoracyjnej w latach 1986-1991 (obecnie Lwowska Narodowa Akademia Sztuki).
Karierę twórczą rozpoczął jako student w 1989 roku.
Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach sztuki:
- Udział w dorocznej aukcji na rzecz Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego, 4 grudnia 2021 r.
- Udział w wystawie MozART poświęconej twórczości wybitnego kompozytora Franza Xaviera Mozarta, Lwów, Ukraina, sierpień 2021.
- Udział w AUKCJI XIV BAL DOBROCZYNNY PERELAZ, organizowanej przez Ukraiński Uniwersytet Katolicki, 6 czerwca 2021r.
- Wystawa osobista „APOKRYF”. PLASTIKOWE PRZEMIANY IHORA IVASIV», która odbyła się we Lwowskim Pałacu Sztuki we Lwowie, 5 marca 2021 r.
- Wystawa malarstwa „Nowe propozycje”, Muzeum Etnografii i Sztuki, Lwów, 1995.
- Biennale „Impreza-91” w Iwano-Frankowsku, 1991.
- Biennale „Lwów, 91 – Renesans”, Lwów, 1991.
- Międzynarodowa Wystawa Studencka we Wrocławiu, Polska, 1990.
- Regionalna wystawa sztuki poświęcona 175. rocznicy urodzin Tarasa Szewczenki, Lwów, 1989.
Nowoczesny cykl obrazów Ihora Ivasiva w latach 2018-2022 świadczy o odpowiedzialności zawodowej, z jaką artysta traktuje kolejną innowację. Każdy obraz z nowoczesnej kolekcji obrazów nacechowany jest indywidualną strategią malowania, posiada holistyczną koncepcję plastyczną i jasną kolorystycznie. Ihor Ivasiv posiada unikalną wirtuozowską technikę malowania w dziedzinie ekspresjonizmu. Artysta realizuje swój bogaty potencjał twórczy i utrwala w swoich obrazach swój indywidualny manifest estetyczny. Mieszka i pracuje we Lwowie (Ukraina).
Wystawy potrwają do 21 czerwca 2024 roku.
WSPÓŁORGANIZATORZY