Plakat do wydarzenia Ekspresja Wyobraźni IV

EKSPRESJA WYOBRAŹNI IV

Szanowni Państwo, sierpień w CEKUŚ otworzymy wernisażem z naszego cyklu „Ekspresja wyobraźni IV”. Artyści, którzy podzielą się z Państwem swoją twórczością już 2 sierpnia o godz. 18.00 w Pałacu w Nakle Śląskim to:

Katarzyna Banaś — malarstwo Katarzyny Banaś jest jak poezja. Delikatne, subtelne, liryczne, przemawia do nas pięknem formy, delikatnością barw, kunsztownie zaplanowaną kompozycją, trafia bezpośrednio do naszych emocji, wzbudza w nas tęsknotę, nostalgię, zaspokaja naszą potrzebę piękna. Sama artystka nie ukrywa, że inspiracje czerpie z różnych dziedzin sztuki. Fascynuje ją poezja, porusza muzyka, inspiruje natura i jej ciągła zmienność. Być może dlatego właśnie jej malarskie pejzaże cechuje tak szczególne, nastrojowe piękno – bo artystka zawiera w nich niezwykłe wręcz bogactwo inspiracji, łączy ze sobą wrażenia odbierane różnymi zmysłami, przelewa na płótno powidoki pejzaży ukrytych pod powiekami.

Maciej Durski — artysta wizualny zajmujący się malarstwem abstrakcyjnym. W swojej sztuce bada przede wszystkim możliwości formalne dwuwymiarowego dzieła. Największy nacisk kładzie na jego kolorystykę, kompozycję oraz strukturę. W sztuce fascynuje go przede wszystkim proces tworzenia się materii malarskiej. Praca nad obrazem stanowi akt najczystszej, artystycznej ekspresji. Dlatego też nigdy nie planuje ostatecznego wyglądu dzieła. Rozmieszczone na płaszczyźnie barwne plamy i dynamiczne pociągnięcia pędzla stają się z czasem tajemniczymi sylwetkami i portretami. Jego twórcza praca podąża w kierunku przypadkowej plamy koloru, który następnie stanowi część niemalże figuratywnego przedstawienia.

Jacek Opała — jest artystą samoukiem. Tworzy rzeźby oraz ceramikę. Pasję rzeźbiarską odkrył, tworząc pierwsze formy ceramiczne. Otworzył własny warsztat, który wyposażył w piec elektryczny i zaczął w nim wypalać swoje dzieła ceramiczne. Zafascynowany sztuką klasyczną, od starożytnych Pompejów, przez Michała Anioła, aż po Igora Mitoraja, stara się, aby jego dzieła zawierały idealną harmonię formy, estetyki, żywości i koloru. Dodając elementy architektury, erotyki i malarstwa, stara się uchwycić i utrzymać emocje.

WSPÓŁORGANIZATORZY

Logo Europejskiego Instytutu Promocji Sztuki
Logo Muzeum Magicznego Realizmu - Ochorowiczówka

Data

02/08/2024
Zakończone!

Czas

18:00

Koszt

Wstęp wolny

Lokalizacja

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Nakło Śląskie

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Inni Organizatorzy

Europejski Instytut Promocji Sztuki
Strona WWW
http://eips.pl/
Muzeum Magicznego Realizmu - Ochorowiczówka
Strona WWW
http://ochorowiczowka.pl/

Następne wydarzenie