Wernisaż

KobieCykl – wernisaż

11 kwietnia 2018

Z dużą tremą oczekiwała na swój pierwszy wernisaż Anna Wilk, autorka wystawy fotograficznej „KobieCykl”. Otwarcie miało miejsce 7 kwietnia 2018 r. Anna Wilk jest absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, na której studiowała projektowanie graficzne, zarzucone jednak na rzecz fotografii. Wystawa została zaproponowana Centrum przez tarnogórskie Stowarzyszenie Góry Kultury, które – jak powiedział obecny na wernisażu wicestarosta Stanisław Torbus – właśnie w Nakle Śląskim chce promować młodych artystów tarnogórskich. – Zaczęliśmy od ciebie, Aniu, bo twoje zdjęcia są rewelacyjne. Jesteś niezwykle popularna wśród młodych ludzi. Prezes Stowarzyszenia Anna Gołkowska-Dymarczyk ze swej strony ujawniła, że po zobaczeniu zdjęć pomyślała, że ich autorka jest osobą bardzo silną, ale i bardzo skromną zarazem. Anna Wilk zdradziła, że fotografuje nie tylko kobiety, a w przypadku „KobieCyklu” chciała je pokazać w różnym wieku, o różnym doświadczeniu i urodzie. Pochwaliła się także, że jej pracy były publikowane na prestiżowym portalu PhotoVogue.

Formuła tego wernisażu różniła się nieco od tradycyjnych „otwarć”. Była wprawdzie muzyka, ale nie jako odrębny punkt programu, a koncert towarzyszący rozmowom i podziwianiu prac Anny Wilk. Wystąpili: wokalistka Karolina Michalska oraz Wojciech Bembenek, Dawid Konwant i Sebastian Sokołowski. Wśród gości można było zobaczyć m.in. posła na Sejm Tomasza Głogowskiego.

„KobieCykl” to trzecia już wspólna impreza Centrum Kultury Śląskiej i Stowarzyszenia Góry Kultury. Poprzednie to „Muzyka na plan” raz współorganizacja V edycji Twórców Kultury Śląskiej.

Wystawa będzie prezentowana do 5 maja 2018 r.

Zdjęcia: Magdalena Zaton