Wystawa czasowa

Krzysztof Grabara „Spokój jest tutaj”

Wystawa z cyklu „Ekspresja wyobraźni”
28 czerwca - 20 lipca 2024

Krzysztof Grabara urodził się w 1985 roku w Kościanie. Jest samoukiem. Malarstwem zajął się w lutym 2019 roku. Udziela także warsztatów i konsultacji z zakresu fotografii. W 2018 roku, na dwa lata przed emeryturą, w związku z upokorzeniem i dehumanizacją rzucił pracę jako policjant, by zająć się tworzeniem. Po roku malowania został wyróżniony przez Polish Masters of Art w kategorii #youngmasters za obraz wykonany techniką akrylu oraz dwukrotnie w roku następnym za prace wykonane w technice pasteli olejnej. Największym sukcesem jest wystawa indywidualna w Ochorowiczówce — Muzeum Magicznego realizmu w Wiśle oraz uczestnictwo obrazu “Tkanka” z cyklu Messenger w aukcji surrealizmu organizowanej przez Desa Unicum obok Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Tomasza Sętowskiego, Maksymiliana Novaka-Zemplińskiego i innych.

Krzysztof Grabara z pedzlem w dłoni.

Już prawie 700 prac artysty znajduje się w kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych ( Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle) w Polsce, Austrii, Finlandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii oraz Chinach i USA.

Katalog wystawy „Spokój jest tutaj”

Obrazy z wystawy można nabyć za pośrednictwem Gaijin Gallery: https://gaijingallery.pl/pl/c/Wystawa-Spokoj-jest-tutaj/52

WSPÓŁORGANIZATORZY

Logo Europejskiego Instytutu Promocji Sztuki
Logo Muzeum Magicznego Realizmu - Ochorowiczówka