Rajd

„Leśno Rajza” dojechała do Centrum

29 czerwca 2014

W sobotnie popołudnie, 28 lipca 2014 r., przed pałacem w Nakle Śląskim zaroiło się od cyklistów. Przyjechali aż z Kalet w ramach rowerowego rajdu „Leśno Rajza”, zorganizowanego przez Jacka Lubosa z Urzędu Miejskiego w Kaletach. To z jego pomysłu zrodziła się inicjatywa wytyczenia szlaków rowerowych na terenie powiatów tarnogórskiego i lublinieckiego, łączących sześć miast i gmin w obu powiatach.
Przystanek: Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim okazał się bardzo dobrym wyborem, gdyż przy okazji wypoczynku dał rajdowiczom świetną okazję zwiedzenia wnętrz pałacu, zobaczenia jego wystaw oraz poznania historii tego przybytku, o której opowiedział Arkadiusz Kuzio-Podrucki. Dużo emocji – jak zwykle – wzbudziła próba otwarcia sejfu Donnersmarcków, ale i tym razem potężny, metalowy skarbiec oparł się „rabusiom”.

Przede wszystkim jednak dwukółkowi przybysze mogli dowiedzieć się o interesującej imprezie rowerowej zaplanowanej na jesień. Rowerzyści są bardzo mile widziani w CKŚ, które nie tylko promuje tę formę aktywności fizycznej (kilku pracowników, z dyrektorem na czele, dojeżdża tu do pracy rowerem), ale organizuje 21 września 2014 r. (niedziela) rajd rowerowy śladami śląskich rezydencji arystokratycznych, wieńczący trzydniową imprezę pod hasłem „Szlachecki weekend” (19-21 września). Warto zatem już dziś szlifować formę i na początek odwiedzać oczywiście pałac w Nakle Śląskim!

Zdjęcia: Leśno Rajza