Wystawa czasowa

Leszek Lipecki „Śnidła stare i nowe”

Wystawa z cyklu „Ekspresja wyobraźni”
28 czerwca - 20 lipca 2024

Leszek Lipecki absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Dyplom uzyskał w 1992 roku pod kierunkiem profesora Marka Stańczyka. Jego pasja do sztuki manifestuje się w różnych dziedzinach, obejmując malarstwo, grafikę i ilustrację. Specjalizuje się w technikach takich jak: olej, akryl, akwarela oraz digital art. Rozpoczynając karierę artystyczną jako ilustrator książek Leszek Lipecki szybko odnalazł się w przestrzeni sztuki. Już na studiach zaczął eksplorować malarstwo inspirowane sztuką japońską, secesją, surrealizmem i realizmem magicznym.

Leszek Lipecki w czarnyym golfie.

Jego fascynacja kolekcjonowaniem snów znalazła odbicie w projekcie „Śnidła”, w którym każdy z obrazów jest inspirowany marzeniem sennym artysty. Leszek Lipecki fascynuje się takimi artystami jak: Jacek Malczewski, Alfons Mucha, Rene Magritte, Andrew Wyeth czy Norman Rockwell. W swoich dziełach stara się uchwycić zjawisko atmosfery marzeń sennych tych osobistych oraz z przekazów znajomych, przyjaciół, spotkanych osób. Kolekcjonując sny, zapisuje je na płótnie tworząc unikalne kompozycje.

Pole żółtych kwiatów-grzybów. Wśród nich uchylona metalowa furtka. w offali dom ze spadzistym dachem i unoszący się nad ziemią żaglowiec.

WSPÓŁORGANIZATORZY

Logo Europejskiego Instytutu Promocji Sztuki
Logo Muzeum Magicznego Realizmu - Ochorowiczówka