Piękny i radosny był ten czwartkowy wieczór, 13 lutego 2014 r. W Centrum Kultury Śląskiej odbył się bowiem bal karnawałowy podopiecznych Domów Opieki Społecznej z Nakła Śląskiego, Tarnowskich Gór, Bytomia, Michałkowic, Miedar, Pszczyny i Świętochłowic.

Zorganizowały go siostry boromeuszki z DSP w Nakle Śląskim przy współpracy CKŚ, które udostępniło swoje sale. Bal odbył się pod honorowym patronatem starosty tarnogórskiego Lucyny Ekkert, która pojawiła się na rozpoczęciu. Zajrzał także na chwilę proboszcz parafii z Nakła Śląskiego ks. Eugeniusz Bill z wikarym.

Nie była to zwykła zabawa, ponieważ wszyscy jej uczestnicy – podopieczni i ich opiekunowie, sióstr zakonnych nie wyłączając – przybyli w pięknych i szykownych kostiumach dworskich. Dyrektor Stanisław Zając oraz Akadiusz Kuzio-Podrucki wystąpili we frakach. Tańce rozpoczęły się menuetem, a w pierwszej parze zatańczyli dyrektor Zając oraz dyrektorka DSP w Nakle Śląskim Katarzyna Pudzisz, czyli siostra Stefania. Potem do tańca przygrywała skoczniejsza już muzyka serwowana przez Izabelę i Marka Kopców. Odbyły się także konkursy z nagrodami.

Atmosfera była znakomita, bawił się kto mógł, także starsze osoby dawały się porwać czarowi muzyki. W przerwach goście – skupieni w hrabstwach – zasiadali przy ładnie udekorowanych stołach, racząc się wybornym ciastem oraz bograczem.

Wypada w tym miejscu pochwalić niezwykle sprawną ekipę organizatorów, która po skończonej zabawie szybciutko uporała się ze sprzątaniem. Dzięki temu balowi Centrum Kultury Śląskiej nawiązało bliższy kontakt z sąsiadami zza płota – DPS i siostrami boromeuszkami, bo gdy płoty zazwyczaj dzielą ludzi, to takie bale łączą. Zwłaszcza tak udane, jak ten!