Koncert

„Niedziela w Pałacu” – Gabriela Silva i przyjaciele

22 października 2023

Kolejna „Niedziela w pałacu” (22 X 2023) była niedzielą bardzo rozśpiewaną, należała bowiem do znakomitej śpiewaczki prof. Gabrieli Silvy i jej przyjaciół – w jednym przypadku był to nawet syn gospodyni wieczoru Oscar Silva (baryton). Poza tym wystąpili solista Opery Śląskiej Maciej Komandera (tenor) oraz studentka pani Gabrieli Chinka Mengting Yang, przedstawiona jako Margarita. Na instrumencie klawiszowym śpiewakom akompaniowała Katarzyna Makowska.

W programie znalazły się znane i lubiane arie operetkowe, takie jak: „Czardasz” z „Księżniczki czardasza”, „Wielka sława” i „Klucze do miłości” z Barona cygańskiego”, „Usta milczą, dusza śpiewa” z „Wesołej wdówki”, a także pieśni dawne i współczesne: „Core n’grato”, „Besaame mucho” czy też zaśpiewane na koniec koncertu „Time to say goodbye”, razem aż 19 utworów. Była to zatem prawdziwa muzyczna uczta, która zależnie od nastroju piosenki wprawiała wypełniającą salę po brzegi widownię to w zadumę, to w rozbawienie. Cały koncert został przez nią spuentowany owacjami na stojąco.

Po części muzycznej nastąpiło losowanie nagród – bilety wstępu na „Zaduszki jazzowe” oraz bezpłatne zwiedzanie pałacu.

Wrażeniami po koncercie można było dzielić się w „Pałacowej kawiarence” przy przepysznym tiramisu przygotowanym przez HOTEL Restauracja OPERA. Kawiarenka czynna jest od 16.00.

Tekst i zdjęcia: Renata Głuszek, zdjęcia kawiarenki: Aleksandra Górnaś

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary