Spotkania

„Niedziela w Pałacu” – spotkanie autorskie z Januszem L. Wiśniewskim

Promocja książki "Stany splątane"
14 stycznia 2024

Wczoraj Gościem „Niedzieli w Pałacu” był znakomity pisarz i naukowiec Janusz Leon Wiśniewski. Autor kultowej „S@motności w sieci” oraz wielu wspaniałych powieści takich jak mi.n.: „Zespoły napięć”, „Los powtórzony”, „10 x miłość”, „Molekuły emocji”, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”, „BIKINI”, „GATE”, „GRAND” i ostatniego zbioru opowiadań „Stany splątane”.
Autor opowiadał o początkach swojej przygody z pisaniem, co było inspiracją pójścia w tym kierunku, z czego czerpał historie, jak godzi życie pisarza i naukowca. Czy wykształcenie ścisłe, pisanie porgramów komputerowych pomaga mu w konstrukji powieści. Opowiadał o popularności i wysokich rankingach jego książek nie tylko w Polsce ale wielu innych krajach, jak również w Rosji, która chłonęła jego pisarstwo w sposób szczególnie piękny. Oczywiście ta współpraca została przerwana z powodów oczywistych.
Rozmawialismy również o tych wszystkich dramatach i tragediach, które pojawiają się w książce „Stany splątane”: ageuzji, afazji, amnezji, mutyzmie, utracie. I przez to, że autor o nich mówi, nadaje im nazwę, osadza je w konkretnych postaciach, stają się bardziej zrozumiałe i przyswajalne, mniej bolesne i otwierają nam niezwykłe pokłady tolerancji i człowieczeństwa.
Spotkanie fantastyczne. Pełne ciepła i otwartości. Publiczność była publicznością Janusz leona Wisniewskiego, śledzącą jego drogę artystyczną i wędrującą za pisarzem. Rozmowy z ludźmi przy podpisywaniu książek trwały bardzo długo, widac było, że czytelnicy pragną indywidualnie z nim zamienić kilka słów, przynosili zdjęcia z wczesniejszych spotkań. To było bardzo wzruszające i potrzebne spotkanie.
Dziękujemy Wszystkim za taką wyjątkową atmosferę.

Zdjęcia: Renata Głuszek

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary