Spotkania

„Niedziela w Pałacu” – spotkanie autorskie z Kamilem Łysikiem

Promocja książki „Mrok Hannowaldu”
19 maja 2024

Gościem ostatniej Niedzieli w Pałacu 19 maja 2024 r. , którą tym razem organizowaliśmy z Gminną Biblioteka Publiczną w Świerklańcu był Kamil Łysik – pisarz, historyk, miłośnik bezdroży, lokalności i dobrej muzyki.

Spotkanie było osnute wokół książki autora wydanej w marcu tego roku „Mrok Hannowaldu”.

„Mrok Hannowaldu” jest książką z gatunku kryminałów, ale prócz tego jest dużą dawką wiedzy o historii i kulturze regionu, oddającą specyfikę lokalnej gwary, lokalnej tożsamości, kultury, pamięci.

Kamil Łysik pokazał region tarnogórski w sposób wielokulturowy, wielopoziomowy, jednak zawsze uwikłany i zdeterminowany trudną historią.

Pisarz opowiadał o swoich inspiracjach, które skłoniły Go do napisania własniej tej książki, o miejscu, które stanowi kawał zawikłanej historii śląskiej.

W czasie spotkania, na którym dopisali mieszkańcy regionu, wywiązała sie fantastyczna dyskusja o miejscu, ludziach, których pamięć jest obecna zawsze i historia dopisuje kolejne zwroty myślenia o nich.

Kamil Łysik to autor stąd, który zna i czuje temperaturę tych miejsc, emocje, pragnienia i lęki.

Tak więc siegajmy po jego literaturę, bo można poznać wiele historii przekazanej w sposób fascynujący, ciekawy, bo przecież to kryminał, który ma wartką, szybką akcję i dzieje się właśnie tutaj. Szczególnie polecamy tę pozycję książkową i zachęcamy do przeczytania.

WSPÓŁORGANIZATOR

Logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Świerklańcu.

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary