Koncert | Warsztaty

„Niedziela w Pałacu” – Świąteczne Muzykowanie

10 grudnia 2023

Ostatnia w 2023 r. „Niedziela w pałacu”, która odbyła się 10 grudnia w Centrum Kultury Śląskiej, miała charakter bardzo świąteczny, nie tylko dlatego, że w „Pałacowej kawiarence” pachniało tym razem piernikiem. Pyszne jak zwykle ciasta przygotował HOTEL Restauracja OPERA

W sali rozetowej państwo Irena i Roman Gatysowie zaprezentowali kilkanaście egzemplarzy porcelany bożonarodzeniowej – patery z motywami świątecznymi, bombki, ozdoby choinkowe, a także mleczniki z postaciami z bajek Disneya. Przy tej okazji podzielili się wieloma ciekawymi informacjami na temat śląskiej porcelany. Po więcej informacji na temat porcelany zapraszamy na kanał Pani Ireny Gatys.

W sąsiedniej sali w tym samym czasie dzieci ze swoimi rodzicami, a także i dorośli przygotowywali niezwykłe ozdoby choinkowe, mogły również wykonać świąteczne malunki na płóciennych torbach.

O godzinie 17.15 rozpoczął się koncert piosenek świątecznych w wykonaniu Agnieszki Pielok-Opary, Patrycji Zając, Krzysztofa (tata) i Lidzi (córka) Drożniewicz, przy akompaniamencie Grzegorza Kasperczyka.

Na repertuar złożyły się standardy angielskie („Kiedy zima się zaczyna” do melodii „Let it Snow”, „Walking in the Wonderland”), utwory polskie („Po ludzku”, „Kochaj tak”) i śląskie „Mały Marianek” w brawurowym wykonaniu Lidii, a muzyczną część zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy „Triumfy” przez artystów i widownię.

Prowadząca spotkanie Anna Kempa-Gąsior przeplotła muzykę opowieścią o śląskich tradycjach bożonarodzeniowych.

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary