Koncert

Osiecka kontra Młynarski

15 listopada 2019

Dobra piosenka nigdy się nie starzeje. Tak można bowiem sądzić po ogromnym zainteresowaniu koncertem „Osiecka kontra Młynarski na jazzowo”, który odbył się w Centrum 3 listopada 2019 r. w ramach 17. Tarnogórskich Spotkań Jazzowych.

W koncercie wystąpili jako wokaliści aktorzy Teatru Zagłębia w Sosnowcu Beata Marczewska i Tomasz Muszyński, którym na instrumencie klawiszowym akompaniował Adam Snopek, który współpracuje z Teatrem Śląskim, Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym i jest laureatem międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

Aktorskie interpretacje oraz jazzowe aranżacje sprawiły, że dobrze znane utwory zyskały nowy wymiar, a publiczność nawet tych lżejszych „kawałków” („Sing sing” Osieckiej, „Jesteśmy na wczasach” Młynarskiego) słuchała w głębokim skupieniu. W repertuarze Marczewskiej i Muszyńskiego znaleźli się także „Okularnicy”, „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Nie ma to jak u mamy” czy bardzo przejmujące „Och życie kocham cię nad życie”.

O tym, jak bardzo podobał się ten występ, świadczyła owacja na stojąco.

Zdjęcia: Magdalena Zaton