Aktualności

Pałacowa kolęda

13 grudnia 2014

Po raz pierwszy w historii Centrum Kultury Śląskiej (a miejmy nadzieję, że nie ostatni) jego pracownicy zaśpiewali kolędę, będącą jednocześnie życzeniami świąteczno-noworocznymi i zaproszeniem do odwiedzania Pałacu w Nakle Śląskim w przyszłym roku. Pomysł podsunął Krzysztof Miller, który jest nie tylko fotografem, ale i operatorem filmowym, a dodać do tego należy – również muzykiem. Dodatkowe słowa do znanej kolędy „Oj maluśki” napisała Renata Głuszek (promocja CKŚ).
Nagranie zostało dokonane 10 grudnia z udziałem Filipa Millera, który zarejestrował dźwięk, oraz gościnnie wspomagającego pałacowy chór Marka Wesołowskiego. Chórowi akompaniował Krzysztof Miller, a warto odnotować, że korzystał z instrumentu „Piano nord 2”, który jest od niedawna własnością Centrum i znacznie ułatwi organizacje imprez z udziałem muzyków.
Mimo początkowych obaw – nie wszyscy umieją dobrze śpiewać, a słowa tej kolędy są wyjątkowo trudne do zapamiętania – nagranie przebiegło bardzo sprawnie. O tym, jak poważnie niektórzy potraktowali to wyzwanie, świadczą równie poważne miny, ale wszyscy „na planie” bawili się świetnie.

Zdjęcia: Marek Wesołowski, Renata Głuszek