Spotkania edukacyjne | Wykład

Polacy w sieci

9 października 2013

„Polacy w sieci…, czyli filmowo-cyfrowe życie emocjonalne Polaków” – ten frapujący zakres zagadnień będzie omawiany w czasie spotkań filmowych, które już niebawem, bo od 18 października 2013 r., staną się stałym punktem programu edukacyjnego Centrum Kultury Śląskiej. Oferta skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, a jej celem jest przygotowanie jej do świadomego odbioru kultury. Projekt ma służyć także rozwojowi inteligencji emocjonalnej młodzieży.

W bieżącym roku odbędą się dwa takie spotkania – w październiku i w grudniu. W następnym przewidywane są spotkania raz w miesiącu. Organizować je i prowadzić będzie Jakub Pudełko, wielki znawca i pasjonat sztuki filmowej, który przez wiele lat prowadził w Tarnogórskim Centrum Kultury z powodzeniem kino studyjne „Olbrzym”. W czasie spotkań zostanie przeprowadzona analiza wybranych kwestii związanych z polskim filmem, światem mediów cyfrowych i Internetu. Temat zaplanowany na 18 października (od godz. 9.00) to „Metamorfozy złości i przejawy wstrętu na przełomie XX i XXI wieku”, a omówione zostaną na nim dwa zagadnienia: „Hejty vs. lajki , czyli o kulturze negatywnych i pozytywnych emocji w przestrzeni polskiego Internetu” oraz „Bohaterowie polskich filmów i seriali: od irytacji, oburzenia i urazu po gniew, wściekłość i nienawiść; od nieprzychylności po odrazę”.

W spotkaniach mogą brać udział całe klasy – zachęcamy szkoły do zgłaszania się do nas, zwłaszcza że godziny zajęć można będzie uzgodnić. Koszt udziału wynosi 2 zł od osoby.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Ogłoszeniach”.