Wernisaż

Powiat tarnogórski pędzlem i obiektywem – wczoraj i dziś

3 października 2021

1 października 2021 r. o godz. 17.00 odbył się wernisaż wystawy prac słuchaczy Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Powiat tarnogórski pędzlem i obiektywem” jest efektem odbywających się w ciągu kilku ostatnich miesięcy warsztatów malarskich i fotograficznych prowadzonych przez Beatę Hetmańczyk i Sławomira Głaza. Tematem warsztatów  były zabytki i obiekty powiatu tarnogórskiego widziane oczami współczesnego człowieka , porównane i eksponowane wspolnie ze zdjęciami pochodzącymi z czasów bardzo odległych. Zdjęcia  archiwalne zostały udostępnione przez  Muzeum w Tarnowskich Górach.

Wystawa składa się 13 tryptyków, a każdy z nich jest poświęcony jednemu obiektowi. Tym samym na tryptyk złoży się zdjęcie archiwalne, namalowany obraz oraz zdjęcie zrobione współcześnie.

Autorzy zdjęć: Aleksandra Moch, Helena Domańska, Halina Dudek, Marek Krzywiecki, Krystyna Ścisłowska.

Autorzy obrazów: Krystyna Bogacz, Bogusława Gajdos, Anna Wilk, Ludmiła Lechowicz, Ewa Hajduk, Aleksandra Moch, Rozwita Staniszewska, Barbara Pawlak, Józef Borycka, Krystyna Ścisłowska, Małgorzata Wrona, Maria Scheja.

Fot. Helena Domańska (1,2), Sławomir Głaz (3,4)