Wernisaż

Przełamując stereotypy – wernisaż

Druga tegoroczna wystawa fotograficzna w Centrum Kultury Śląskiej – „Przełamując stereotypy” – została otwarta w piątek 28 lutego 2014 r. Jej autor, Krzysztof Gołuch, opowiedział zebranym, dlaczego wybrał taki temat swoich zdjęć. Bo nie potrafimy pokazywać osób niepełnosprawnych w należyty sposób, a przecież na to zasługują.

Wielkoformatowe, czarno-białe zdjęcia (pokazywane i nagradzane w kraju i za granicą) ogląda się bardzo dobrze. Jest na nich m.in. obecny poseł na Sejm RP Marek Plura, uwieczniony ze swoim pierwszym dzieckiem, niepełnosprawne modelki szykujące się do pokazu sukien ślubnych, sportowiec na wózku, osoby z upośledzeniem umysłowym, piękne portrety, sceny rodzinne i sceny z życia wzięte, jak np. kobieta na wózku elektrycznym ciągnąca sanki z dzieckiem. I wiele innych.

Wernisaż miał charakter raczej kameralny, ale zaszczycili go swą obecnością starosta tarnogórski Lucyna Ekkert oraz burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech. Wśród gości znaleźli się także podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim, z którymi pracownicy CKŚ zawarli bliższą znajomość w czasie balu karnawałowego odbywającego się w pałacu 13 lutego pod patronatem pani starosty. Jeśli zaś mowa o przełamywaniu stereotypów, to właśnie wtedy można było się przekonać, jak mili i chętnie oddający się zabawie są to ludzie. Innym na razie pozostaje obejrzeć zdjęcia Krzysztofa Gołucha, do czego serdecznie zapraszamy.

Wystawa będzie prezentowana w CKŚ do końca marca.