Aktualności

Przygotowania do jesieni

11 sierpnia 2016

Sierpień jest w Centrum Kultury Śląskiej okresem intensywnych przygotowań do sezonu jesiennego, w którym odbywają się kluczowe imprezy – „Szlachecki weekend” oraz „Twórcy Kultury Śląskiej”. Tak więc mimo pozornej ciszy i braku wernisaży pracownicy mają ręce pełne roboty. Trzeba dopracować szczegóły organizacyjne jesiennego rajdu (25 września), opracować kampanie promocyjne i przygotować materiały, a będzie działo się bardzo dużo.

Jesienną serię imprez rozpoczyna – pod koniec września – „Szlachecki weekend” (24 i 25). Poza tradycyjnym rajdem na trasie Nakło Śląskie – kompleks wypoczynkowy Zielona w Kaletach odbędzie się wernisaż wystawy „Świat europejskich orderów” i koncert klawesynowy Hanny Balcerzak „Muzyka mową dźwięków” (24 września, godz. 18.00).

Na 7 października zaplanowany jest finisaż wystawy fotograficznej Grzegorza Klatki i spotkanie z autorem. Szczegóły tej imprezy są jeszcze ustalane.

23 października o godz. 18.00 nastąpi otwarcie niezwykłej wystawy prof. Leszka Mądzika, wybitnego scenografa i reżysera teatralnego, malarza, fotografa, profesora sztuk plastycznych, założyciela Sceny Plastycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Będzie to największe wydarzenie artystyczne Centrum w bieżącym roku, nie tylko ze względu na rangę prof. Mądzika, ale też rozmach przedsięwzięcia. Eksponaty (fotografia, plakaty, fragmenty scenografii) będą pokazywane zarówno wewnątrz pałacu (na parterze i na I piętrze), jak i na zewnątrz, a w czasie otwarcia odbędzie się spektakl w reżyserii Leszka Mądzika. Oprawę graficzną materiałów promocyjnych przygotuje prof. Roman Kalarus.

Jeszcze nie ochłoniemy dobrze po tym wydarzeniu, a już 25 października o godz. 19.00 będzie mieć miejsce inne wielkie wydarzenie, tym razem muzyczne – koncert jazzowy „Cherry Kowalewski Skolik Special Trio”. Wystąpią znakomici muzycy – gitarzysta Ed Cherry (grał m.in. z Dizzym Gillespie), kontrabasista Adam Kowalewski oraz perkusista Arek Skolik, którego mieliśmy już okazję gościć w pałacu. Bilety będą sprzedawane zaraz po 15 sierpnia – w przedsprzedaży za 30 zł, od 1 października po 35 zł, warto się zatem będzie pospieszyć z zakupem.

No i last but not least – listopadowa promocja zdjęć i kalendarza „Twórcy Kultury Śląskiej” autorstwa Krzysztofa Millera i Marka Wesołowskiego. Ze względu na wystawę Leszka Mądzika formuła zostanie nieco zmieniona, gdyż zdjęcia będą do końca roku prezentowane na I piętrze. Można już sobie rezerwować termin na 19 listopada.

Więcej szczegółów podajemy w ogłoszeniach.